seinät kaatuu

pää räjähtää

Seurustelen "vakavassa" ihmissuhteessa joka on pitänyt mua pystyssä jo seitsemän vuoden ajan. Henkisellä puolella mulla on aika paljon ongelmia, paniikkia ja muita ahdistuksia. Poikaystäväni on pitänyt mua pystyssä ja tukenut kaikessa mahtavasti. Kaikki tuntuu olevan turvallista ja helppoa.. Olen pettänyt häntä monta kertaa. Kertaakaan en ole katunut tekemisiäni. Omatunto on jotenkin turta. Tuntuu että olen ansainnut ne tunteet joita muut miehet mussa aiheuttaa. Kauheaa.. Teen hallaa ainoalle ihmiselle joka musta välittää.
Olen sekaantunut pomooni, joka on minua paljon vanhempi. Juttu on ok hänen ja mun kannalta. Hän ei käyttänyt tilannetta hyväkseen enkä minä. Se vain tapahtui..
Haluan olla yksin. Pelkään vain että jään todellakin yksin. Kukaan ei silitä hiiuksiani kun nukahdan. Eläisin yksin ja onnettomana. En ansaitsisi ketään muuta elämääni..Se olisi karmani.
Teksti oli jotenkin sekavaa, mutta mun päästä ei tällä hetkellä löydy yhtäkään selkeätä ajatusta.

9

2372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellistä sunnuntaita ei ole.

      Et ole yksin.Aatelipetturit,kansanedustajan oikeudella valehtelevat spelialistit,kykykyykyttäjät,pitävät huolen,että köyhimmän kansanosan kurjuus syvenee.Valtio huoraa,sivistyneesti.Vain piispa saarnaten lisäisi hämminkiä.

    • Nimetön

      Oletko miettinyt, että hän voi todellakin kypsyä temppuihisi? Tai elämääsi voi tulla jotain muuta, joka aiheuttaa lisää ahdistusta - läheisten kuolemia, onnettomuuksia ym. - miten silloin kestät?
      Jos elämä on jo ennestään ihan sekaisin ja kukaanhan meistä ei voi tietää tulevaa, niin voi tulla piste, missä katkeaa.
      Eli pitämällä itsensä kunnossa, henkisesti ja fyysisesti, tekee itselleen hyvää, eikä tulevaisuutta tarvitse pelätä.
      Jos et itse pysty oikaisemaan kurssiasi, hae rohkeasti apua. Sitä on kyllä tarjolla. Aloita vaikka auttavista puhelimista.
      Parempaa jatkoa!
      G

      • Haaveilun maasto

        Lihavan naisen pyllistys saa vankimmankin filosofin tarkistamaan paakkumaista ajatteluaan.Sikiösokea viettien virta kaunottarien kera yllyttää koskenlaskuun.Rehevä Suomineito lantionsa laajuudella kutsuu huimaavaan rietasteluun.Kyykkyyn alistettu kansa rakastelee kiivaammin.Nautinnon hetkeä toistaiseksi kyykyttäjä ei omista.


    • kunsaat

      kenkää kun eräs kyllästyy sikailuusi?huonoa jatkoa ja kaiken tappavaa masennusta sinulle toivoo pahamieli.

    • Kuin meri

      Arvaamattomien tuulien puhaltaessa useinkin pieni ihminen haluineen karikolle kapsahtaa.Tuskan ja katumuksen välimeri kuivuu aikanaan.Lemmen huimaava aalto syleilee intohimon sykkiessä.Petetyt ja pettäjät samassa ammeessa uivat.Kolkonkylmä kyykyttäjien armeija,nämä poliitiikan päsmärit tehokkaine valheineen,lipeväkielisine lupauksineen pitävät yllä salarakkauden aaltoa.

    • -----------------------

      Haudoin tuossa itsemurhaa, niin jokin raapaisi jollain terävällä mun kättä (Jälkeä ei jäänyt). Olin yksin kotona. Suljin silmäni, niin huppupäinen viikatemies osoittelee mua ja häviää seinään. Kerran meinasin leikata ranteet auki, niin sama juttu. Kun menin nukkumaan, niin sänky alkoi täristä ja viikatemies seisoo sängyn päässä, osoittaa mua ja katoaa seinään.

      • Jeesuksen nimessä

        Kuule Saatana sua yrittää viedä mukanaan helvettiin, mutta pyydä Jeesusta auttamaan sua, ettet ole vihollisen vietävissä.
        Jeesus auttaa,kun pyydät.


      • mjuhh
        Jeesuksen nimessä kirjoitti:

        Kuule Saatana sua yrittää viedä mukanaan helvettiin, mutta pyydä Jeesusta auttamaan sua, ettet ole vihollisen vietävissä.
        Jeesus auttaa,kun pyydät.

        totta, minäkin uskon taivaaseen ja helvettii.


    • Masse setä

      Karmanhardon kaiuttimet eivät ole se juttu, vaikka omaiset on eri mieltä tietenkin.
      Ihan vaan, jos sekaannisuuksia syntyy, niin kannatta eläytyä, että et ole ainut,
      Ihan mukava, että silitetään. Ei muuta kuin matoa koukkuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe