seinät kaatuu

pää räjähtää

Seurustelen "vakavassa" ihmissuhteessa joka on pitänyt mua pystyssä jo seitsemän vuoden ajan. Henkisellä puolella mulla on aika paljon ongelmia, paniikkia ja muita ahdistuksia. Poikaystäväni on pitänyt mua pystyssä ja tukenut kaikessa mahtavasti. Kaikki tuntuu olevan turvallista ja helppoa.. Olen pettänyt häntä monta kertaa. Kertaakaan en ole katunut tekemisiäni. Omatunto on jotenkin turta. Tuntuu että olen ansainnut ne tunteet joita muut miehet mussa aiheuttaa. Kauheaa.. Teen hallaa ainoalle ihmiselle joka musta välittää.
Olen sekaantunut pomooni, joka on minua paljon vanhempi. Juttu on ok hänen ja mun kannalta. Hän ei käyttänyt tilannetta hyväkseen enkä minä. Se vain tapahtui..
Haluan olla yksin. Pelkään vain että jään todellakin yksin. Kukaan ei silitä hiiuksiani kun nukahdan. Eläisin yksin ja onnettomana. En ansaitsisi ketään muuta elämääni..Se olisi karmani.
Teksti oli jotenkin sekavaa, mutta mun päästä ei tällä hetkellä löydy yhtäkään selkeätä ajatusta.

9

2355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rehellistä sunnuntaita ei ole.

      Et ole yksin.Aatelipetturit,kansanedustajan oikeudella valehtelevat spelialistit,kykykyykyttäjät,pitävät huolen,että köyhimmän kansanosan kurjuus syvenee.Valtio huoraa,sivistyneesti.Vain piispa saarnaten lisäisi hämminkiä.

    • Nimetön

      Oletko miettinyt, että hän voi todellakin kypsyä temppuihisi? Tai elämääsi voi tulla jotain muuta, joka aiheuttaa lisää ahdistusta - läheisten kuolemia, onnettomuuksia ym. - miten silloin kestät?
      Jos elämä on jo ennestään ihan sekaisin ja kukaanhan meistä ei voi tietää tulevaa, niin voi tulla piste, missä katkeaa.
      Eli pitämällä itsensä kunnossa, henkisesti ja fyysisesti, tekee itselleen hyvää, eikä tulevaisuutta tarvitse pelätä.
      Jos et itse pysty oikaisemaan kurssiasi, hae rohkeasti apua. Sitä on kyllä tarjolla. Aloita vaikka auttavista puhelimista.
      Parempaa jatkoa!
      G

      • Haaveilun maasto

        Lihavan naisen pyllistys saa vankimmankin filosofin tarkistamaan paakkumaista ajatteluaan.Sikiösokea viettien virta kaunottarien kera yllyttää koskenlaskuun.Rehevä Suomineito lantionsa laajuudella kutsuu huimaavaan rietasteluun.Kyykkyyn alistettu kansa rakastelee kiivaammin.Nautinnon hetkeä toistaiseksi kyykyttäjä ei omista.


    • kunsaat

      kenkää kun eräs kyllästyy sikailuusi?huonoa jatkoa ja kaiken tappavaa masennusta sinulle toivoo pahamieli.

    • Kuin meri

      Arvaamattomien tuulien puhaltaessa useinkin pieni ihminen haluineen karikolle kapsahtaa.Tuskan ja katumuksen välimeri kuivuu aikanaan.Lemmen huimaava aalto syleilee intohimon sykkiessä.Petetyt ja pettäjät samassa ammeessa uivat.Kolkonkylmä kyykyttäjien armeija,nämä poliitiikan päsmärit tehokkaine valheineen,lipeväkielisine lupauksineen pitävät yllä salarakkauden aaltoa.

    • -----------------------

      Haudoin tuossa itsemurhaa, niin jokin raapaisi jollain terävällä mun kättä (Jälkeä ei jäänyt). Olin yksin kotona. Suljin silmäni, niin huppupäinen viikatemies osoittelee mua ja häviää seinään. Kerran meinasin leikata ranteet auki, niin sama juttu. Kun menin nukkumaan, niin sänky alkoi täristä ja viikatemies seisoo sängyn päässä, osoittaa mua ja katoaa seinään.

      • Jeesuksen nimessä

        Kuule Saatana sua yrittää viedä mukanaan helvettiin, mutta pyydä Jeesusta auttamaan sua, ettet ole vihollisen vietävissä.
        Jeesus auttaa,kun pyydät.


      • mjuhh
        Jeesuksen nimessä kirjoitti:

        Kuule Saatana sua yrittää viedä mukanaan helvettiin, mutta pyydä Jeesusta auttamaan sua, ettet ole vihollisen vietävissä.
        Jeesus auttaa,kun pyydät.

        totta, minäkin uskon taivaaseen ja helvettii.


    • Masse setä

      Karmanhardon kaiuttimet eivät ole se juttu, vaikka omaiset on eri mieltä tietenkin.
      Ihan vaan, jos sekaannisuuksia syntyy, niin kannatta eläytyä, että et ole ainut,
      Ihan mukava, että silitetään. Ei muuta kuin matoa koukkuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      21
      3849
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      89
      1900
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      89
      1316
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      168
      1271
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      56
      1129
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      54
      1031
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      188
      1007
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      932
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      896
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      143
      849
    Aihe