Lapuan ainoa viisas suunta on Seinäjoki.
Siellä on rahaa ja valtaa. Ja sinne saadaan pian uusi valtatie.
Siellä on rahaa ja valtaa. Ja sinne saadaan pian uusi valtatie.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
nimeksi sitten Lapuanjoki
olla ominemme, eikä mennä vaivaamaan olemassaolollamme naapureita.
Ei tänne, menkää vaan Kauhavan suuntaan kiitos!
Ihan omillamme yritetään pärjätä jatkossakin. Seinäjoki tietenkin tarttis lisää porkkanarahaa, kun Peräseinäjoen porkkanarahat menee Seinäjoen paskaputkeen.
Mistä teille on tullu sellainen luulo, että TE voitte päättää mihin TE liitytte? Ei teillä oikeastaan ole mitään sanomista asiaan, vaan kyse on siitä, että kuka teidät huolii.Kauhava ei teitä halua ja epäilen Seinäjoenkin olevan samaa mieltä, joten minne te muka liitytte?:D
luulee meidän haluavan liittyä johonkin. Ja pakko ei oo liittyä mihinkään kun kerran palvelut pelaavat paremmin kuin vaikka kauhavalla, härmissä ja kortesjärvellä yhteensä.
mä luulin,että osaisit oma-aloitteisesti tehdä edes, mutta turha toivoa tais olla. ja mitä tulee siihen, että Lapulaiset haluais liittyä johonkin, niin ainakin keväällä ne oli todella innoissaan liittymisestään Ylihärmään. Joten kyllä jotkut ainakin haluasi liittyä, mutta kun ei ole kenen kanssa liittyisi.
samaa sontaa. Kepu valitsi Ylihärmän ja sillä selvä. Lapualla olisi ollut vähän muutakin kuin apilaa.
Paljon kuuluttamasi asialinja jauhaa samoilla jutuilla päivästä toiseen. Koska mave alkaa sen puhumansa asikeskustelun? Nämä nykyiset juttusi on nyt kuultu, eikä niissä ole enää mitään uutta. Tylsää tekstiä.
sulla on mies sen takia, joka sinua viihdyttää. Valita sille, jos sinulla tulee aika pitkäksi ja kaipaat viihdykkettä.En minä ole täällä sinun viihdyttämiseksi vaan suurempien asioiden vuoksi:D
kun siitä mainitsee, niin Lapualaiset muistavat etteivät he olekkaan niin haluttuja ja hyviä, kuin he itse uskovat:D
Kovin olet huonolla itsetunnolla matkassa. Eikö löydy herrasta keskutelijaa vai miksi täytyy pyöritellä samoja juttuja? Asialinjaa toitotat itse, mutta mitään uutta et osaa sanoa.
t: tosiaan nainen kauhavalta
Seinäjoki ei meitä halua, kun emme suostu Peräseinäjoen tapaan rahoittamaan Seinäjoen infrastruktuurin rakentamista (ja viemärin) ja Suurkauhavalle riittänee Evijärvi tulevaisuuden haasteksi. Voi voi, meidän täytyy elellä sitten ihan itseksemme ja olla tyytyväisiä.
Oikein hävettää olla kauhavalainen noiden kirjoitustesi takia. Tämä suurkauhava jatkossa pulassa on, eikä Lapua. Älkää lapualaiset vaan yhdistykö mihinkään suurjuttuun.
Miksi liittyisimme. Asiahan todettiin jo oikein tv:ssäkin, joten näin jatketaan eteenpäin.
keskustelua rajoittaa pahasti aiheen kapea-alaisuus sekä yhä uudelleen esiintyvään ongelmaan, eli Lapualaisten päättäjien tyhmyys. Siksi se saattaa vaikuttaa asioden toistolta, mutta toisaalta ne idiootit osaavat myöskin tehdä typeriä päättöksiä jatkuvasti.:D
koitas nyt vain tuntea itsestäsi ensin häpeää
Laitetaan kauhavalaiset maksamaan velkamme. Buahaabuahaabuahaa
Jotain kyllä kertoo aktiivisuutesi tarkkailla lapuan asioita. Ei me muut kauhavalaiset olla noin kiinnostuneita naapurin asioista. Eikä me olla noin kateellisia lapualaisille.
Toisten haukkuminen julkisesti tyhmäksi kertoo myös jotain kirjoittajasta.
Vielä neljä vuotta itsenäisiä. Sitten susi Seinäjoki
syö Punahilkan.
Mä oon Seinäjokinen ja eihän pienten kaupunkien asukkaat ymmärrä suurempia kuvioita
Katsoppas muuten. kuinka ne muut haukkuu mua tyhmäksi? .Kieltämättä olen haukkunu Lapuan PÄÄTTÄJIÄ idiooteiksi, mutta siitä on todisteina niiden tekemiä päätöksiä:D