1684€ JIIHHUU!!

Jeps, rahaa tulossa, tietoisesti maksan liikaa veroja jotta on lahjarahaa kivasti Jouluksi :)
Joo joo, vois asian hoitaa muullakin tavalla mutta tää sopii mulle kun säästääkkään en osaa.
Tästä vuuesta kertyy viel enemmän...
11327593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 113

Vanhimmat

sitten työntää rahansa sukulaisten kiljukaula-kakaroille!

Äänestä
  • Onneks ei ole kiljukaulasukulaislapsia, muutama mukava ja fiksu vaan :)
    10% menee muiden lahjoihin ja se 1500€ jää omiin lahjoihin :p

    Äänestä

  • Luulee olevansa voittaja, kun saa veronpalautusta. No niin minäkin saan, mutta en minä siinä mitään voita. Valtio maksaa lainansa korottomana takaisin.

    Hyvää Joulua!

    Äänestä

  • lollottaja kirjoitti:

    Luulee olevansa voittaja, kun saa veronpalautusta. No niin minäkin saan, mutta en minä siinä mitään voita. Valtio maksaa lainansa korottomana takaisin.

    Hyvää Joulua!

    korkoa. Tietämätönkö olet?

    Äänestä

  • lollottaja kirjoitti:

    Luulee olevansa voittaja, kun saa veronpalautusta. No niin minäkin saan, mutta en minä siinä mitään voita. Valtio maksaa lainansa korottomana takaisin.

    Hyvää Joulua!

    palautuskorko 4,08. Minusta tuollainen prosentti on ihan hyvä jopa, ite saan lähemmäs 500 e takaisin.

    Äänestä

mulla samajuttu tulee 2600 ja ensi vuonna enemmän taidampa nostaa taas muutamalla prosentilla omaa verotusta nää rahat tulee oikeastaan aika helposti vuoden aikana olis kuitenkin mennyt rahat niin ettei mitään olis jäännyt säästöön

Äänestä

kaikkea en kyllä pistä menemään...

Äänestä

säästän pahanpäivän varalle.

Äänestä

En laita kaikkia menemään vaan laitan sukanvarteen.

Äänestä
  • millä veroprosentilla noin paljon??????50%???

    Äänestä

  • juu

    Äänestä

  • 120000E takas,,,,kun osaa oikei pelaa ja kusetta..repikää siitä)))

    Äänestä

  • 97 514e paluatuksia! ihan siistiä paitsi kn tietää minä sinne on oikeesti antanu

    Äänestä

Sillä saa 18 purkkia hernekeittoa.

Äänestä
  • 30 PURKKIA HERNEKEITTOA ÄÄLIÖ

    Äänestä

147,86€ tuli ja meni.Sanpahan vuokran meksettua.Jee

Äänestä

veronpalautusta mutta kun minulla on aiempia maksamisia niin en saa. Näin on mennyt jo muutaman vuoden.

Äänestä

ihanaa, tänä vuonna tulikin oikein roimasti rahaa, tosin iso osa meni rästilaskuihin... mutta ainakin sai ylimääräistä ja sai pakolliset asiat hoidettua. nyt voi sitten aloittaa puhtaalta pöydältä ja lahjatkin saa tänä vuonna hankittua. Mukavaa joulun odotusta kaikille!

Äänestä
  • Palautuksia tuli joo 440€!! Osan pistän perheenjäsenten joululahjoihin ja osan itseni hemmotteluun :)).. Ajattelin jos menis vaikka hierojalle ja ostais jotain kivaa itelle, vaikka vaatteita tai kotiin jotain uutta :). HYVÄÄ JA RAUHALLISTA JOULUN ODOTUSTA KAIKILLE!!

    Äänestä

Eli laskelmien mukaan meni.

Äänestä

720euroa napsui lompakkoon päin

Äänestä

2 peräkkäisenä vuotena mätkyjä tullu maksettuu n.8000€. rock`n`roll!!!

Äänestä

paljon joululahjoja ostella =) *naurua*

Äänestä

ihanaa veronpalautuksia tulee 1700e jeeeee on kivaa rahaa näin joulun alla...

Äänestä

olen aina maksannut jäännösveroa enkä kyllä ymmärrä mitä hienoa on saada liikaa maksamiaan rahoja takaisin.

Äänestä
  • Sehän on hienoa tietenkin sillin, kun se on jollekin säästökeino. Säästöjä on sitten mukava käyttää hyvällä omallatunnolla! :)

    Äänestä

tuli ja meni ;)

Äänestä

Verottaja oli taas tänäkin vuonna kiltti ja palautti vähän reilu 2000 euroa =) Kyll lämmitti mieltä =)

Äänestä

Vouti perkele vie kaikki.

Äänestä

Sain. Reilu 300 piti tulla, reilu satanen tuli. 150 oli sakkoa maksamatta ja 190 paskiaiset veivät.

Äänestä

Aattelin ostaa uuden mersun.

Äänestä
  • Lahjotappa siitä sitten vähempiosaisille ja ajele sillä vanhalla ladalla :D!

    Äänestä

  • vv0v kirjoitti:

    Lahjotappa siitä sitten vähempiosaisille ja ajele sillä vanhalla ladalla :D!

    vanhuuden varalle.Pahat päivät tulee vielä.Rahoilla ei kannata röystätä.Ja heitellä mihinkään maalliseen.Itse säästän veronpalautukset!

    Äänestä

  • hunajapupu.. kirjoitti:

    vanhuuden varalle.Pahat päivät tulee vielä.Rahoilla ei kannata röystätä.Ja heitellä mihinkään maalliseen.Itse säästän veronpalautukset!

    puhetta. Itse sain palautuksia 50 635eur ja kaiken pistän menemään, naisiin ja viinaan pääasiassa. Muutama kostea vkonloppu Tallinnassa ja ollaan 10tuusaa köyhempi, mutta kivaa on.

    Äänestä

enpä paljon saa mitään kun intis viime vuonna.. x)

Äänestä

joulukauppa odottaa että nyt kansa tuhlaa mutta tää säästää.VIISASTA!!!!!!!!!!!
Lahjat on ostettu ja järjellä.Lapset etusijalla.
Joulu on eka kertaa minusta vastenmielinen juhla, ällöttää kaikki joulu-krääsä.
Tiedän muutamia jotka raukka parat velkaantuu jouluna kun pitää ostaa kalliit joululahjat ja sörsselit.Joulu oli lastenjuhla ja rakkaudenjuhla mutta enää se ei ole sitä vaan, ahneiden kaupallinen juhla.

Äänestä
  • Olenko minä maailman ainoa ihminen joka saa itsekin iloa ja hyvää mieltä kun antaa paljon lahjoja?

    Äänestä

jos kaikki muutkin niin mäkin saan sit! ton verran ja keväämmällä vie toiset! ku ei riitä valtiolla rahat maksaa yhdessä erässä!

Äänestä
  • Hoh-hoijjaa, aina kun tulee puhe rahasta, niin paikalle sikiää noita, joilla muka on hhelvetin isot tulot, noita joille tavalliset rahasummat on niiiiin pieniä. No hyvä. Työtön opiskelija kun olen niin voihan kerskailla saaneeni vaikka 2.084.402,85 €.

    Äänestä

reilu 2000 €. Mutta ei sitä kaikkee raski laittaa lahjoihin. Pitää maksaa vaik velkaa ja vähän lahjoihin.

Äänestä

Vähennyksiin meni 1600ekee työstä aiheutuvia matkakustannuksia, josta verottaja hyväksyi vain osan. Ihmetyttää..... Ei tietenkään valittaa pitäis kun takas tuli 398ekee.

Äänestä

jeps.
olis tullu yli 350e mut ulosotto vei.
viimeiset rahat.
köyhä joulu tulee.
kelakin vei viimeset tuhkat pesästä.
eli tämän joulun kuukauden rahat on sen noin
100e.

Äänestä
  • jotka elää yli varojen ja antaa laskujen mennä ulosottoon. Viddu tuollasilta mä veisin jokaisen pennin pois ja laittasin pakkotöihin palkatta niin oppisivat bilettään ja pakoileen velkojia. Perkele siperia opettaa. Jos omaa vähänkään järkeä päässä oppii tulemaan toimeen sillä minkä saa. Mutta ei jotku, otetaan luottokorttia jos jonkinmoista ja vingutetaan merkkihepeniä velaks. Viddu aivan oikein. Kaikki rahat ulosoton kautta velkojille ja korot päälle.

    Äänestä

  • tollasille pummeille kirjoitti:

    jotka elää yli varojen ja antaa laskujen mennä ulosottoon. Viddu tuollasilta mä veisin jokaisen pennin pois ja laittasin pakkotöihin palkatta niin oppisivat bilettään ja pakoileen velkojia. Perkele siperia opettaa. Jos omaa vähänkään järkeä päässä oppii tulemaan toimeen sillä minkä saa. Mutta ei jotku, otetaan luottokorttia jos jonkinmoista ja vingutetaan merkkihepeniä velaks. Viddu aivan oikein. Kaikki rahat ulosoton kautta velkojille ja korot päälle.

    kiva kun sait nyt purettua - helpottiko?
    Ikävä sili palauttaa sinut todellisuuteen, Suomessa on tuhansia alle 500e/kk eläkkeellä eläviä ihmisiä, sairaita ja aidosti köyhiä.
    Sinäkin voit sairastua vakavasi, menettää sen takia työpaikkasi ja sairaala- ja lääkelaskut vievät asuntosi. Työkyvyttömyyselälleesi jää pariin sataan koska et ole vielä ehtinyt tienaamaan koko ikääsi.

    Hyvää joulua sinullekkin.

    Äänestä

  • monta syytä köyhyyteen kirjoitti:

    kiva kun sait nyt purettua - helpottiko?
    Ikävä sili palauttaa sinut todellisuuteen, Suomessa on tuhansia alle 500e/kk eläkkeellä eläviä ihmisiä, sairaita ja aidosti köyhiä.
    Sinäkin voit sairastua vakavasi, menettää sen takia työpaikkasi ja sairaala- ja lääkelaskut vievät asuntosi. Työkyvyttömyyselälleesi jää pariin sataan koska et ole vielä ehtinyt tienaamaan koko ikääsi.

    Hyvää joulua sinullekkin.

    Me autoimme sairasta äitiämme taloudellisesti, vaikka hän olisikin tullut toimeen ILMAN ULOSOTTOAKIN. Kyllä, siperia opettaa ja 75 000euron vuosituloilla on helppo neuvoa, mutta tämä kaikki on itse hankittua omin käsin ja omin päin, mitään en ole ilmaiseksi saanut ja mitään en muillekkaan ilmaiseksi anna, poikkeuksena kuitenkin vanhukset ja sairaat, mutta heitä yhteiskunta tukee kuitenkin jo sen verran että ulosottoon ei heitäkään viedä ellei yli varojen eletä. Ja tästä on ihan turha vääntää kättä. Jos tiedät että sinulle jää vuokran jälkeen kouraan alle 300euroa niin mene sossuun sieltä sinulle lasketaan rahaa kouraan. Jos sinulle jää yli tuon niin on turha marmattaa. Sossu kyllä maksaa lääkkeesikin.
    Jos itse tiedän että minun tulee tulla toimeen 400eurolla/kk niin johan se on kumma jos enemmän kulutan. Tiedoksi: minulle ei ole tullut edes Helsingin sanomia kuin vasta nyt, vuoden verran. Säästetty on pahan päivän varalle. Asunto on oma, ei velkaa, autoa ei ole sillä käytän julkisia. Säästeliäs kun olen.
    Eli kaikki on pitkälti itsestään kiinni. Miten elämänsä järjestää. Poikkeuksiakin toki on, eli ei tarvitse parkua, mutta suurin osa ulosottoon vietävistä ovat näitä elmänsä perseelleen heittäneitä jotka ryyppäävät ja juhlivat ja elävät yli varojen. Se on heidän valintansa, mutta tuolloin on turha tulla valittamaan. Minulta ei sympateerausta heille löydy. Ja kuten sanoin poikkeuksiakin toki on, mutta jos mennään katsomaan kuinka moni ulosottoon päätyneistä olisi voinut hoitaa asiansa toisin, säästää pahan päivän varalle jne jne niin voidaan toivotella joulua itse kullekkin. Olen 28v ja olen tehnyt ansiotöitä 16vuotta, enemmän ja vähemmän raskaita. Eli mankujat voivat pitää naamansa todellakin kiinni. Joka helvetin pennin olen laittanut talteen ja käyttänyt järkevästi. Nyt minun pitäisi olla pahoillani siitä että itsensä pöhökuntoon ryypänneet kaverini ovat pennittömiä, eipä kuule kiinnosta. Minulla on ja toisilla ei. Se on heidän ongelmansa se. Tulisiko jokaisessa perheessä opettaa lapsille hieman rahan merkitystä niin loppuisi nämä ulosottotapaukset. Tai ainakin vähenisivät, sillä pummeista ja spurguistahan ei ikinä päästä kokonaan eroon.

    Hyvää joulua kaikille.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Me autoimme sairasta äitiämme taloudellisesti, vaikka hän olisikin tullut toimeen ILMAN ULOSOTTOAKIN. Kyllä, siperia opettaa ja 75 000euron vuosituloilla on helppo neuvoa, mutta tämä kaikki on itse hankittua omin käsin ja omin päin, mitään en ole ilmaiseksi saanut ja mitään en muillekkaan ilmaiseksi anna, poikkeuksena kuitenkin vanhukset ja sairaat, mutta heitä yhteiskunta tukee kuitenkin jo sen verran että ulosottoon ei heitäkään viedä ellei yli varojen eletä. Ja tästä on ihan turha vääntää kättä. Jos tiedät että sinulle jää vuokran jälkeen kouraan alle 300euroa niin mene sossuun sieltä sinulle lasketaan rahaa kouraan. Jos sinulle jää yli tuon niin on turha marmattaa. Sossu kyllä maksaa lääkkeesikin.
    Jos itse tiedän että minun tulee tulla toimeen 400eurolla/kk niin johan se on kumma jos enemmän kulutan. Tiedoksi: minulle ei ole tullut edes Helsingin sanomia kuin vasta nyt, vuoden verran. Säästetty on pahan päivän varalle. Asunto on oma, ei velkaa, autoa ei ole sillä käytän julkisia. Säästeliäs kun olen.
    Eli kaikki on pitkälti itsestään kiinni. Miten elämänsä järjestää. Poikkeuksiakin toki on, eli ei tarvitse parkua, mutta suurin osa ulosottoon vietävistä ovat näitä elmänsä perseelleen heittäneitä jotka ryyppäävät ja juhlivat ja elävät yli varojen. Se on heidän valintansa, mutta tuolloin on turha tulla valittamaan. Minulta ei sympateerausta heille löydy. Ja kuten sanoin poikkeuksiakin toki on, mutta jos mennään katsomaan kuinka moni ulosottoon päätyneistä olisi voinut hoitaa asiansa toisin, säästää pahan päivän varalle jne jne niin voidaan toivotella joulua itse kullekkin. Olen 28v ja olen tehnyt ansiotöitä 16vuotta, enemmän ja vähemmän raskaita. Eli mankujat voivat pitää naamansa todellakin kiinni. Joka helvetin pennin olen laittanut talteen ja käyttänyt järkevästi. Nyt minun pitäisi olla pahoillani siitä että itsensä pöhökuntoon ryypänneet kaverini ovat pennittömiä, eipä kuule kiinnosta. Minulla on ja toisilla ei. Se on heidän ongelmansa se. Tulisiko jokaisessa perheessä opettaa lapsille hieman rahan merkitystä niin loppuisi nämä ulosottotapaukset. Tai ainakin vähenisivät, sillä pummeista ja spurguistahan ei ikinä päästä kokonaan eroon.

    Hyvää joulua kaikille.

    Taidatpa valehdella aikalailla, tuskin oot ihan omillas saanu kämppää ja muuta ostettua ilman lainaa. Koko tilinkö oot pistäny taloon aina? Ja soskustako oot hommanu muuhun elämiseen raha vai?? Mee muualle jauhaa...

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Me autoimme sairasta äitiämme taloudellisesti, vaikka hän olisikin tullut toimeen ILMAN ULOSOTTOAKIN. Kyllä, siperia opettaa ja 75 000euron vuosituloilla on helppo neuvoa, mutta tämä kaikki on itse hankittua omin käsin ja omin päin, mitään en ole ilmaiseksi saanut ja mitään en muillekkaan ilmaiseksi anna, poikkeuksena kuitenkin vanhukset ja sairaat, mutta heitä yhteiskunta tukee kuitenkin jo sen verran että ulosottoon ei heitäkään viedä ellei yli varojen eletä. Ja tästä on ihan turha vääntää kättä. Jos tiedät että sinulle jää vuokran jälkeen kouraan alle 300euroa niin mene sossuun sieltä sinulle lasketaan rahaa kouraan. Jos sinulle jää yli tuon niin on turha marmattaa. Sossu kyllä maksaa lääkkeesikin.
    Jos itse tiedän että minun tulee tulla toimeen 400eurolla/kk niin johan se on kumma jos enemmän kulutan. Tiedoksi: minulle ei ole tullut edes Helsingin sanomia kuin vasta nyt, vuoden verran. Säästetty on pahan päivän varalle. Asunto on oma, ei velkaa, autoa ei ole sillä käytän julkisia. Säästeliäs kun olen.
    Eli kaikki on pitkälti itsestään kiinni. Miten elämänsä järjestää. Poikkeuksiakin toki on, eli ei tarvitse parkua, mutta suurin osa ulosottoon vietävistä ovat näitä elmänsä perseelleen heittäneitä jotka ryyppäävät ja juhlivat ja elävät yli varojen. Se on heidän valintansa, mutta tuolloin on turha tulla valittamaan. Minulta ei sympateerausta heille löydy. Ja kuten sanoin poikkeuksiakin toki on, mutta jos mennään katsomaan kuinka moni ulosottoon päätyneistä olisi voinut hoitaa asiansa toisin, säästää pahan päivän varalle jne jne niin voidaan toivotella joulua itse kullekkin. Olen 28v ja olen tehnyt ansiotöitä 16vuotta, enemmän ja vähemmän raskaita. Eli mankujat voivat pitää naamansa todellakin kiinni. Joka helvetin pennin olen laittanut talteen ja käyttänyt järkevästi. Nyt minun pitäisi olla pahoillani siitä että itsensä pöhökuntoon ryypänneet kaverini ovat pennittömiä, eipä kuule kiinnosta. Minulla on ja toisilla ei. Se on heidän ongelmansa se. Tulisiko jokaisessa perheessä opettaa lapsille hieman rahan merkitystä niin loppuisi nämä ulosottotapaukset. Tai ainakin vähenisivät, sillä pummeista ja spurguistahan ei ikinä päästä kokonaan eroon.

    Hyvää joulua kaikille.

    luona asua ja säästää kaikki sivutulonsa. Jos olisit joutunut maksamaan vuokraa, oman asunnon säästäminen ei olisi ollut yhtä helppoa.

    Toisaalta niinhän sen pitäisi mennä, että vanhemmat auttavat alkuun.

    Äänestä

  • huhuhuhuh kirjoitti:

    Taidatpa valehdella aikalailla, tuskin oot ihan omillas saanu kämppää ja muuta ostettua ilman lainaa. Koko tilinkö oot pistäny taloon aina? Ja soskustako oot hommanu muuhun elämiseen raha vai?? Mee muualle jauhaa...

    idiootti. Kuka puhui TALOSTA. Mene katsomaan etuovi.com paljonko asunnot maksavat muualla kuin pk-seudulla, niin tajuat sinäkin jotain. Jos asunnon saat 40-50tuhannella eurolla niin laske montako palkkaa täytyy sivuun laittaa että kämpän saat. Helvetin jurpo.

    Äänestä

  • isän ja äidin kirjoitti:

    luona asua ja säästää kaikki sivutulonsa. Jos olisit joutunut maksamaan vuokraa, oman asunnon säästäminen ei olisi ollut yhtä helppoa.

    Toisaalta niinhän sen pitäisi mennä, että vanhemmat auttavat alkuun.

    sanot jos et tiedä asioista mitään, helvetin ääliö. Jos liksanauha näyttää 5000eur/kk ja asunto maksaa 50donaa niin laske päässäsi idiootti, olen joutunut itse maksamaan vuokrani ja koulunkäyntiäni. LUKIOTA myöten joten turpa rullalle. Kaikki eivät ole kaltaisiasi saamattomia nahjuksia jolla ei ole resusseja menestykseen. Tai näköjään edes haluja siihen. Mistä teitä oikein sikiää?

    Äänestä

  • mieti vähän mitä kirjoitti:

    sanot jos et tiedä asioista mitään, helvetin ääliö. Jos liksanauha näyttää 5000eur/kk ja asunto maksaa 50donaa niin laske päässäsi idiootti, olen joutunut itse maksamaan vuokrani ja koulunkäyntiäni. LUKIOTA myöten joten turpa rullalle. Kaikki eivät ole kaltaisiasi saamattomia nahjuksia jolla ei ole resusseja menestykseen. Tai näköjään edes haluja siihen. Mistä teitä oikein sikiää?

    On jollain tainnu kusi nousta päähän ku tänne pitää oikeen leveilemään tulla palkoistaan... No minkäs teet ku ie muuta elämää oo.

    Äänestä

  • lukemaan helvetin kirjoitti:

    idiootti. Kuka puhui TALOSTA. Mene katsomaan etuovi.com paljonko asunnot maksavat muualla kuin pk-seudulla, niin tajuat sinäkin jotain. Jos asunnon saat 40-50tuhannella eurolla niin laske montako palkkaa täytyy sivuun laittaa että kämpän saat. Helvetin jurpo.

    40-50 tontulla saat vaan korkeintaan pelkän vessan, että otappas nyt selvää asioista..

    Äänestä

  • idiooootttiii kirjoitti:

    40-50 tontulla saat vaan korkeintaan pelkän vessan, että otappas nyt selvää asioista..

    katoppa jostain muualta ku eteläsuomesta fucking idiootti
    meneppä ja kato etuovelta mistäpäin suomea saat kerrostalo kaksion 50donalla ja tule sitten itkemään lisää vammajooseppi. Helvetti mitä juntteja. Turha jorista jos ei tiedä asioista mitään, juuri sitä eteläsuomikeskeistä ajattelua, ota ämpäri pois päästä ja katos ympärillesi.

    Äänestä

palautuksia tuli tosi kivasti=) rahat jää sukanvarteen piiloon;)

Äänestä

En ymmärrä, olen köyhä yh. Ja työtön ja lisäveroja joka vuosi maksan.Ja prosenttini 25... En omista mitään.

Äänestä

päätin ostaa maton olkkariin (semmosen kunnollisen) muut meni laskuihin...kiva kun eivät roiku tossa vieressä...

Äänestä

Saan.

Eikö olekin ihmeen ÄLYKÄS tämän palsta?

Äänestä
  • Saan jopa 200€. Päätä huimaava summa.

    Äänestä

n.3000e tuli yhteensä meidän perheeseen veropalautusta joka kokonaisuudessaan menee lainan lyhennykseen!!

Ihan kiva on saada v.palautuksia jolla voi helpottaa pikkasen elämää....

Äänestä

...

Äänestä
  • Mulla on ollut joskus tilanne, että piti tulla takasin aikanaan, kun oli suuret ennakot, niin verottaja arvioikin tuloni ja sain tämän arvion mukaan lisää maksettavaa liki 15000e, valittamalla sain sitten pois siitä 1000e, mut koville otti. Jos sulla sama juttu, niin otan osaa!

    Äänestä

Olen tarkoituksella järjestänyt verotukseni niin että tulee takaisin reilummin. Tosin tulojen ja menojen erotus on aina lähes vakio. Jos tulee enemmän tulee myös isompia laskuja. Toki tuosta summasta jää myös Joulun viettoon.

Äänestä

vaan joudun maksamaan. Ja helmikuussa maksan sitten toisen erän.

Äänestä
  • just samalla "systeemillä" kun nää ekat kirjoittajat, eli oon nostanut prossasta kahteen vuosittain veroprosenttia. 300 laitoin emännän tilille laskujen maksuun, 6 euroa Finntoton tilille tämän päivän Teivon V4:seen ja loput menee huomenillalla Jyväskylän Cumuluksessa... ;-)

    Äänestä

Joku on suunnitellut mun veroni hyvin :)

Opinnoista siis vielä niin vähän aikaa etten ole alkanut maksaa opintolainaa vaan makselen vasta korkoja.

Äänestä

olis muka pitäny tulla vähän alle satanen mut olivatki maksanu 376 € .. voiko olla virhe..? äidilleni kans maksoi n. 150 € "liikaa" .

Äänestä

817,80 EUROO JA VITUTTAA NIIN PERK..esti.

Äänestä

Mätkyjä taas tuli, kiva koitella maksaa 460 euron kk tuloista niitäkin. Eli ei meidän perheessä paljon lahjoja ostella.

Äänestä

Saampahan muutaman kuukauden peliaikaa ostettua wowiin taas.

Äänestä

teen valituksen sitten, kun nuo tuhlaan ekaksi.
Pitäisi tulla toinen mokoma lisää.

Äänestä

Juu tuli takasin 32.745 ( ja lauantaina Thaimaaseen Viikonlomalle)

Äänestä

Kyllä vaan, saan veronpalautuksia, jotka menee yhdessä miehen palautuksien kanssa etelän matkan maksuun.Helmikuussa sitten lämpimään.Lahjoja emme osta, siinä on lahjaa ihan kylliksi.Palautuksia tulee vähän yli 600 ekee.

Äänestä
  • Tulihan niitä mut vouti vei

    Äänestä

osaako joku tääl neuvoa näkyykö ne veronpalautukset tilitapahtumissa?

Äänestä
  • Tietty näkyy, jos tulee tilille.
    Jos postisiirtona, niin ei näy.
    Tilitapahtumissa näkyy aivan kaikki rahaliikenne, mikä on mennyt pankin kautta.

    Äänestä

  • Voiko enää turhempaa keskustelun aihetta olla? Palautuksia saa tasan niin paljon kuin haluaa. Sen kun nostaa pidätysprosenttiaan.

    Itse sain 1 850 000 euroa palautuksia. Tuon verran oli varaa pistää syrjään, kun ansiotulot olivat siinä 5,5 miljoonan kieppeillä. Helppo ja varma tapa saada hyvä korko rahoille tämä. Korkoa tuli melkein satatuhatta tuosta vaan.

    Äänestä

  • euroa tuli kirjoitti:

    Voiko enää turhempaa keskustelun aihetta olla? Palautuksia saa tasan niin paljon kuin haluaa. Sen kun nostaa pidätysprosenttiaan.

    Itse sain 1 850 000 euroa palautuksia. Tuon verran oli varaa pistää syrjään, kun ansiotulot olivat siinä 5,5 miljoonan kieppeillä. Helppo ja varma tapa saada hyvä korko rahoille tämä. Korkoa tuli melkein satatuhatta tuosta vaan.

    nii ja jos sammakoilla olis siivet niin ne ei pomppis perseellään.
    Uskoo ken haluaa.

    Äänestä

  • euroa tuli kirjoitti:

    Voiko enää turhempaa keskustelun aihetta olla? Palautuksia saa tasan niin paljon kuin haluaa. Sen kun nostaa pidätysprosenttiaan.

    Itse sain 1 850 000 euroa palautuksia. Tuon verran oli varaa pistää syrjään, kun ansiotulot olivat siinä 5,5 miljoonan kieppeillä. Helppo ja varma tapa saada hyvä korko rahoille tämä. Korkoa tuli melkein satatuhatta tuosta vaan.

    0e mutta 1200000e pimeesti siinä ei palautuksia kaipaa.

    Äänestä

  • euroa tuli kirjoitti:

    Voiko enää turhempaa keskustelun aihetta olla? Palautuksia saa tasan niin paljon kuin haluaa. Sen kun nostaa pidätysprosenttiaan.

    Itse sain 1 850 000 euroa palautuksia. Tuon verran oli varaa pistää syrjään, kun ansiotulot olivat siinä 5,5 miljoonan kieppeillä. Helppo ja varma tapa saada hyvä korko rahoille tämä. Korkoa tuli melkein satatuhatta tuosta vaan.

    veikkonen n. 500 000 takaisin paininkin höyhensarjassa

    Äänestä

Minusta oiva säästökeino myös, koska palautukselle maksetaan kuitenkin myös koro.
Ei tule tuhlattua rahoja etukäteen ja sitten pääsee taas talvilomalla reissuun :D
Meidän perheessä tehdään näin joka vuosi ja aina on kivaa ajatella, että taas ensi vuonna päästään matkalle jos työtä riittää!
3709e

Äänestä
  • Mahtavaa!!!!!!!!1

    Äänestä

tili tuli, tili meni,
kuka perkele rahojani tunnistaa?

Äänestä

No aamulla näytti pankkitilin saldo vielä hienolta, mutta laskuihinhan tuosta summasta paljon meni. onhan se hienoa saada näin vähän extra-shoppailurahaakin :)

Äänestä

Maksoin yhden laskun ja lopuilla ostan vessaan uudet kaapit :) Olen tyytyväinen. Lahjoihin en aio tästä lähin enää veronpalautuksia laittaa vaan ostan jotain itselle.

Äänestä

Multa loppui numerot läppäristä, en viitsi siksi pistää mitään summia.

Äänestä

Egee tuli tilille,tosin olen säästänyt tahallani
sinne.

Äänestä

....ja lyhensin sillä samantien lainoja. Onpahan sen verran vähäemmän sitten. =)

Äänestä

Mätkyjä tuli 18€ verran. No, onneksi ei enempää. :)

Äänestä
  • olen... ja automaattisesti menee veroja 20,5% kuukaudessa... silti verottaja muisti minua 290eur palautuksilla..jee!! Mieheni sai 2000euroa palautuksia.

    Äänestä

...mutta rosvot vievät kaiken eli verottaja ite...perkele.

Äänestä

sama meininki, prossat korkealla et joulurahaa tulis.säästää ei osaa...

Äänestä

saisin 310e mut eipä tullut tililleni

Äänestä

Juu näin kävi.

Äänestä

235e tuli ja mäni autovakuutukseen. Eipähän tarttee kuitenkaan tuostakaan taas vuoteen itkeä.

Äänestä

Kerro Sainko vai tuliko Mätkyjä, hähähähähähähähä.

Äänestä

maksettavaa.
Pitäähän niitä maataloustukijaisia jonkun maksaa ;(

Äänestä

Silirimpsis sileä tie... mätkyjä 890 000 e ja kiikku kutsuu.

Äänestä

vittu te pellet oo edes töissä!!

Äänestä
  • 720euroa.ja pelaan kaikki paffilla.

    Äänestä

  • jokuvaan::???? kirjoitti:

    720euroa.ja pelaan kaikki paffilla.

    oikein : ) mutta yritä voittaa kumminki

    Äänestä

Ne on korotonta lainaa valtiolta!!

Äänestä

Pieniä lisätuloja vaivattomasti
Agloco on googlen tapainen hakukoneyhtiö, joka jakaa ennen käynnistämistään ilmaiseksi osuuksia yrityksestä niille ihmisille, jotka liittyvät ilmaiseksi asiakkaiksi. Osakkeet voi myöhemmin myydä. Osakkeilleen saa lisäarvoa lataamalla agloco toolbaarin, joka muistuttaa google-toolbaaria. Kun olet netissä toolbaar käynnissä, rahaa ropisee osakkeiden arvon nousun lisäksi. Tuotto perustuu mainostajien toimintaan, kuten googlellakin. Toisin kuin google agloco jakaa mainosvoitoista 90% asiakkailleen. Agloco ei luonnollisesti harrasta spammia sun muuta huijausta. Toiminta ei ole vielä alkanut, mutta alkaa todennäköisesti helmikuussa, jotan osuuksia kerkiää vielä hankkimaan itselleen.

Suora linkki ilmoittautumissovellukseen on:

www.agloco.com/r/BBJD7516

Äänestä

en koskaan ole saanut palautuksia enkä mätkyjä, mitä ihmettä työ oikein onnistutte tekemään???

Äänestä
  • "mistä työ saatte rahaa???
    Kirjoittanut: ei koskaan saanut vp:tä 5.12.2007 klo 14.05


    en koskaan ole saanut palautuksia enkä mätkyjä, mitä ihmettä työ oikein onnistutte tekemään???"

    OLISKOHAN SELLAILLA, ETTÄ OLLAAN TEHTY ESIM. TÖITÄ, TOISIN KUIN SINÄ! ET SAA VERONPALAUTUSTA, KUN ET OLE TEHNYT YHTÄÄN MITÄÄN!

    Äänestä

  • Palautushan tarkoittaa että on maksanut liika veroja. Maksa sinäkin liikaa, saat takaisin. Älytöntä että ihmiset juhlii palautuksia, sehän tarkoittaa että on antanut verottajalle ilmaista lainaa, sellaista rahaa mikä verottajalle ei kuulu.

    Jos ehdottamasti haluat palautusta, voit nyt maksaa vaikka 3000 minun tililleni. Saat ensi vuoden joulukuussa palautusta 3000. Olisit varmaan onnellinen.

    Äänestä

  • jarkko kirjoitti:

    Palautushan tarkoittaa että on maksanut liika veroja. Maksa sinäkin liikaa, saat takaisin. Älytöntä että ihmiset juhlii palautuksia, sehän tarkoittaa että on antanut verottajalle ilmaista lainaa, sellaista rahaa mikä verottajalle ei kuulu.

    Jos ehdottamasti haluat palautusta, voit nyt maksaa vaikka 3000 minun tililleni. Saat ensi vuoden joulukuussa palautusta 3000. Olisit varmaan onnellinen.

    ja maksan pikku mätkyt kerran vuodessa. Verotoimisto kun ei vaadi mätkyjä korkojen kanssa.

    Tänä vuonna saatan kyllä saada jonkin verran takaisin, kun olen sairastellut. (Täällä verovuosi alkaa heinäkuun ensimmäisestä - aika outoa minusta, mutta näin se vaan on hyväksi nähty.)

    Äänestä

  • jarkko kirjoitti:

    Palautushan tarkoittaa että on maksanut liika veroja. Maksa sinäkin liikaa, saat takaisin. Älytöntä että ihmiset juhlii palautuksia, sehän tarkoittaa että on antanut verottajalle ilmaista lainaa, sellaista rahaa mikä verottajalle ei kuulu.

    Jos ehdottamasti haluat palautusta, voit nyt maksaa vaikka 3000 minun tililleni. Saat ensi vuoden joulukuussa palautusta 3000. Olisit varmaan onnellinen.

    En maksa sulle mitään, nöösipoika tuhlais ja jäis palautus saamatta.
    Mene töihin niin sinullakin on mahdollisuus PALAUTUKSIIN kun ekana maksat VEROJA!

    Äänestä

pölvästi

Äänestä

tuli. Ostan sillä joululahjoja :)

Äänestä

hihhei.. sain 200e veronpalautusta. Ihan kiva joululahjaraha opiskelijalle. se on kympin enemmän kuin mitä yleensä jää käteen vuokran maksun jälkeen. eli mulla on nyt tuplasti rahaa tavalliseen kuukauteen nähden!

Äänestä
  • tiliä ja siitä otetaan sitten ne verot pois...joulurahaa ei näy eikä kuulu!

    Äänestä

TULI MULLE

Äänestä

oli hiljanen vuosi.

Äänestä

Pian tulee tilille +40.000 :) 100% pidätyksellä.terveisin 20.000 perinnöllä sinnitellyt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Palautus rulez! kirjoitti:

Jeps, rahaa tulossa, tietoisesti maksan liikaa veroja jotta on lahjarahaa kivasti Jouluksi :)
Joo joo, vois asian hoitaa muullakin tavalla mutta tää sopii mulle kun säästääkkään en osaa.
Tästä vuuesta kertyy viel enemmän...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu