Kun lukee täällä ihmisten jotka sanovat olevansa uskon sisällä syntymästä asti ja sitten tulevat "uskoon"
ne ihmiset ovat hirveitä.
Kun minä joka olin maailmassa,
enkä tiennyt mitään uskosta,
ja tulin uskoon,
niin miten ihanaa on kun Jeesus rakastaa minua ehdoitta,
hän hyväksyi minut tälläisenä kuin olen,
ja minä kuulun Jumalalle ja olen rakas hälle.
ne ihmiset ovat hirveitä.
Kun minä joka olin maailmassa,
enkä tiennyt mitään uskosta,
ja tulin uskoon,
niin miten ihanaa on kun Jeesus rakastaa minua ehdoitta,
hän hyväksyi minut tälläisenä kuin olen,
ja minä kuulun Jumalalle ja olen rakas hälle.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Roomalaiskirje:
3:22 se Jumalan vanhurskaus, joka uskon kautta Jeesukseen Kristukseen tulee kaikkiin ja kaikille, jotka uskovat; sillä ei ole yhtään erotusta.
3:23 Sillä kaikki ovat syntiä tehneet ja ovat Jumalan kirkkautta vailla
3:24 ja saavat lahjaksi vanhurskauden hänen armostaan sen lunastuksen kautta, joka on Kristuksessa Jeesuksessa,
3:25 jonka Jumala on asettanut armoistuimeksi uskon kautta hänen vereensä, osoittaaksensa vanhurskauttaan, koska hän oli jättänyt rankaisematta ennen tehdyt synnit
3:26 jumalallisessa kärsivällisyydessään, osoittaaksensa vanhurskauttaan nykyajassa, sitä, että hän itse on vanhurskas ja vanhurskauttaa sen, jolla on usko Jeesukseen.
3:27 Missä siis on kerskaaminen? Se on suljettu pois. Minkä lain kautta? Tekojenko lain? Ei, vaan uskon lain kautta.
3:28 Niin päätämme siis, että ihminen vanhurskautetaan uskon kautta, ilman lain tekoja.
Siunausta!
Kiitos näistä lohduttavista sanoista,
Mua onkin sydämmestä itkettänyt koko päivän,
tähän asti.
Kiitosta pitäisi enempi näkyä ja kuulua.
kiitos ja siunattua Jeesuksen odotusta sinulle ja zininen myös.