Heti rahaa

Jokohan nyt Puolustusta ja yhteistyötä aletaan kehittää nopeaan tahtiin. Vasemmisto vastuuseen ettei puolustukselle ole löytynyt tarpeeksi rahaa. Puolustukselle lisää rahaa ja Euro-Atlanttinen ja pohjoismainen yhteistyö heti käyntiin.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tehy vei kaikki rahat ja valtio on veloissa. Natoon vaan, niin ei tarvita rahaa, vaan voidaan lakkauttaa pelle armeija, nim. suomen reservi armeija ja saadaan tilalle monikansallinen LÄNTINEN Nato miljooninen sotilaineen ja lentotukialuksineen.

Äänestä

Olemme paljon pohtineet milloin on oikea aika. On kaksi eri asiaa. !) Milloin pitää lyödä 2) Milloin pitää liittoutua
Kohta yksi, jos on kasvava vaara. Kohta kaksi jos pääsee.

Kaikki maailman maat haluavat olla rikkaita Länsimaisia demokratioita (tai vastaavia) ja saada omistaa maailman parhaat aseet paholaista kommunismia ja saatanaa vastaan.
Meillä on USA:lla ja Suomella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puolustukseen kirjoitti:

Jokohan nyt Puolustusta ja yhteistyötä aletaan kehittää nopeaan tahtiin. Vasemmisto vastuuseen ettei puolustukselle ole löytynyt tarpeeksi rahaa. Puolustukselle lisää rahaa ja Euro-Atlanttinen ja pohjoismainen yhteistyö heti käyntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu