Niinistön pyyhkeet

Puhemies Sauli Niinistö jakaa pyyhkeitä hallituksen talouspolitiikalle, arvostelun kärkenä valtiovarainministeri Jyrki Katainen. Vanhempi valtiomies ojentaa poikasta, vaikka aina voi kysyä että kuuluuko sellainen puhemiehen roooliin etenkään julkisuuden kautta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712046933824_uu.shtml
4195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hallitus maalaa tietoisesti vähän utopistisen kuvan tulevaisuudesta ja oppositio näkee tulevaisuuden vielä ruusuisempana, Niinistö sanoo.

Äänestä

viiimeksi viime viikolla, jos talouskasvu hiipuu.

Katainen antaa 14.12.2007 eduskunnalle hallituksen puolesta selonteon taloudesta EU:n vakausohjelmaan liittyen.

Äänestä
  • Katainen on pihalla, kuin lumiukko ja Kataisella on tämän takia avustajia moinen kaarti. Kataisen avustajat vääntävät rautalangasta Kataiselle ne selonteot. Niinistökin epäilee Kataisen talouspoliittisia taitoja ja ei turhaa.

    Äänestä

  • tietäjä lännestä kirjoitti:

    Katainen on pihalla, kuin lumiukko ja Kataisella on tämän takia avustajia moinen kaarti. Kataisen avustajat vääntävät rautalangasta Kataiselle ne selonteot. Niinistökin epäilee Kataisen talouspoliittisia taitoja ja ei turhaa.

    ...sosiaalitapaukset yhteensä x 3 hallituskautensa aikana. Ovatko he siis pummeja? EI työ ole itsetarkoitus vaan tulokset ja tappiot. Eräskin poliitikko halveeravaan sävyyn sairaita - tosiasiallisesti hän se loinen on - en tiedä kuinka monta sataamiljoonaa markkaa on hänkin päätöksiensä takia valtio ja ihmiset menettäneet varojaan - Koivsitosta puhumattakaan. Ei auta vaikka painaisi hikihatussa hommiaan. Vasttullisuuta toimintaa missä on se vastuun ottaminen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomuksen vihollinen no2 kirjoitti:

Puhemies Sauli Niinistö jakaa pyyhkeitä hallituksen talouspolitiikalle, arvostelun kärkenä valtiovarainministeri Jyrki Katainen. Vanhempi valtiomies ojentaa poikasta, vaikka aina voi kysyä että kuuluuko sellainen puhemiehen roooliin etenkään julkisuuden kautta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712046933824_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu