Saako kukaan tuota yhtä jeesuspelleä kuriin?
Tämän palstan keskustelu on tyrehtynyt aivan kokonaan tuon yhden jeesuspelletrollin takia, joka kiusaa jatkuvasti tätä palstaa sepustuksillaan. Minusta olisi kiva keskustella välillä jostakin muusta kuin iänikuisista jeesusjutuista ja minullakin on Raamattu jota osaan lukea.
Eikö sheriffi voisi panna automaattibänniä tuolle trollille tai laatia jotain sääntöä, joka deletoisi tuon jeesuspellen tekstit "Iankaikkisuus taivaassa tai helvetissä" samantien kun ne ilmestyvät.
Aritta sheriffiksi!
Saako kukaan tuota trollia
10
597
Vastaukset
- :-)
.....
- jarouse
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
- Dzinni
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
ARITASTA SHERIFFI!
- Erjuth
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
Onko Aritta muka puolueeton? No ei ole.
- Aritta
Erjuth kirjoitti:
Onko Aritta muka puolueeton? No ei ole.
Kaikki järkevät viestit saisivat jäädä oli ne sitten uskovaisilta tai ei-uskovaisilta. Ja minä saisin päättää mitkä ovat järkeviä! Jees! :-)
No, en ole kiinnostunut sheriffin hommasta. Kaikki saavat minun puolestani kirjoittaa mitä haluavat. :-) - Aritta
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
olisin kyllä mieluimmin kuin sheriffinä. :-)
Hyvä, kun muutkin huomaavat, että kysymys on nimenomaan kiusanteosta, vallankäytöstä. Kiusaaja ei vaan huomaa, että kiusaa myös itseään. Häen tekstinsä on ollut myös muilla palstoilla, mutta niihin ei ole juuri reagoitu, jolloin hän ei lähettänyt niitä enää. Parasta olisi, ettei kukaan reagoisi kirjoitukseen.
- Hoosea
Tämä nyt on vaan sellainen foorumi jossa noista uskonasioista keskustellaan. Selvästikin sinua vaivaa iankaikkisuus asiat kun noin niistä hermostut.
- Tämä palsta on
tarkoitettu sellaisille ihmisille, jotka pohtivat "mitä kuoleman jälkeen?" eikä niille jotka uskovat pääsevän taivaaseen. He eivät edes pohdi koko asiaa, vaan tietävät jo "totuuden". Joten nämä ihmiset voisivat siirtyä syrjään tältä pirun palstalta, ja keskustella siellä missä heillä on samankaltaisia kirjoittajia "vastassa". Aika saatanallista tyrkyttää uskoa väkisin.
- Hoitokoti tuolla vain
Eli mikä olisikaan hyvä paikka tällä hetkellä hänelle. Hän kun niin heittelee saatanoita ja perkeleitä suusta caps lockin kera ja puhuu sitä sun toista, hän on tullut hulluksi uskonnon takia, joten hänellä kun on mielenterveydellisiä ongelmia, olisi nyt hänelle hyvä hoitokodin paikka. Raamatut hoitokodissa heitettäisiin piiloon ja henkilö eristettäisiin tietokoneista päiviksi, viikoiksi, kuukausiksi, vuosiksi, riippuu miten tuo henkilö parantuu.
Tämä se pahinta uskonnossa on, toiset siitä hulluksi jopa tulevat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest956622Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4614718Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1272660Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1402383Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t22129Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m321146En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su701053Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta531020- 103983
- 72868