Saako kukaan tuota yhtä jeesuspelleä kuriin?
Tämän palstan keskustelu on tyrehtynyt aivan kokonaan tuon yhden jeesuspelletrollin takia, joka kiusaa jatkuvasti tätä palstaa sepustuksillaan. Minusta olisi kiva keskustella välillä jostakin muusta kuin iänikuisista jeesusjutuista ja minullakin on Raamattu jota osaan lukea.
Eikö sheriffi voisi panna automaattibänniä tuolle trollille tai laatia jotain sääntöä, joka deletoisi tuon jeesuspellen tekstit "Iankaikkisuus taivaassa tai helvetissä" samantien kun ne ilmestyvät.
Aritta sheriffiksi!
Saako kukaan tuota trollia
10
602
Vastaukset
- :-)
.....
- jarouse
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
- Dzinni
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
ARITASTA SHERIFFI!
- Erjuth
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
Onko Aritta muka puolueeton? No ei ole.
- Aritta
Erjuth kirjoitti:
Onko Aritta muka puolueeton? No ei ole.
Kaikki järkevät viestit saisivat jäädä oli ne sitten uskovaisilta tai ei-uskovaisilta. Ja minä saisin päättää mitkä ovat järkeviä! Jees! :-)
No, en ole kiinnostunut sheriffin hommasta. Kaikki saavat minun puolestani kirjoittaa mitä haluavat. :-) - Aritta
jarouse kirjoitti:
kannatetaan jos Aritta itse viitsii ja jaksaa otta homman haltuun
olisin kyllä mieluimmin kuin sheriffinä. :-)
Hyvä, kun muutkin huomaavat, että kysymys on nimenomaan kiusanteosta, vallankäytöstä. Kiusaaja ei vaan huomaa, että kiusaa myös itseään. Häen tekstinsä on ollut myös muilla palstoilla, mutta niihin ei ole juuri reagoitu, jolloin hän ei lähettänyt niitä enää. Parasta olisi, ettei kukaan reagoisi kirjoitukseen.
- Hoosea
Tämä nyt on vaan sellainen foorumi jossa noista uskonasioista keskustellaan. Selvästikin sinua vaivaa iankaikkisuus asiat kun noin niistä hermostut.
- Tämä palsta on
tarkoitettu sellaisille ihmisille, jotka pohtivat "mitä kuoleman jälkeen?" eikä niille jotka uskovat pääsevän taivaaseen. He eivät edes pohdi koko asiaa, vaan tietävät jo "totuuden". Joten nämä ihmiset voisivat siirtyä syrjään tältä pirun palstalta, ja keskustella siellä missä heillä on samankaltaisia kirjoittajia "vastassa". Aika saatanallista tyrkyttää uskoa väkisin.
- Hoitokoti tuolla vain
Eli mikä olisikaan hyvä paikka tällä hetkellä hänelle. Hän kun niin heittelee saatanoita ja perkeleitä suusta caps lockin kera ja puhuu sitä sun toista, hän on tullut hulluksi uskonnon takia, joten hänellä kun on mielenterveydellisiä ongelmia, olisi nyt hänelle hyvä hoitokodin paikka. Raamatut hoitokodissa heitettäisiin piiloon ja henkilö eristettäisiin tietokoneista päiviksi, viikoiksi, kuukausiksi, vuosiksi, riippuu miten tuo henkilö parantuu.
Tämä se pahinta uskonnossa on, toiset siitä hulluksi jopa tulevat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871370
- 151313