Törkeä ja raukkamainen viestinpoisto!

Liikaa?
8442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nam-namin lista lipilaarien top 10 oli nerokas.

Äänestä
  • "helmi"; raamattu ei siis turhaan varoita: "Älkää heittäkö helmiä sijoille, älkääkä antako pyhää koirille" !

    Tätä sen täytyy tarkoittaa?

    Äänestä

kirjoittaa asiallisesti ja rakentavasti. Jos jokin viesti ei vastaa noita kriteereja, niin siitä voi kuka hyvänsä valittaa Suomi24:ään. En lukenut kyseistä viestiä, mutta jos se poistettiin, niin ilmeisesti se ei vastannut ylläpidon näille viesteille antamia kriteereja.

Äänestä

"Törkeä ja raukkaminen viestinpoisto Oliko asiaa liikaa"

Näille palstoille tulisi kirjoittaa asiallisesti ja rakentavasti. Kyseinen aloitus oli epäasiallinen sekä sisällöltään että kielenkäytöltään. Jo otsikko oli epäasiallinen, ja varsinaisessa tekstissä kirjoitettiin täysin epäasiallisesti ja loukkaavasti nimeltä mainituista henkilöistä. Jos sellainen sallittaisiin näillä palstoilla, niin siitä voisi seurata hankaluuksia paitsi itse kirjoittajalle niin myös Suomi24:lle.

Äänestä
  • "Ei totuuden puhujalle yösijaa löydy", pitää edelleen paikkansa, samoin kuin se: "kenen leipää syöt, sen lauluja laulat". Mutta eiväthän nuo mainitut aisat mitään uusia uutisina olleet!
    Nehän olivat jo tuttuja iltapäivälehtien LÖÖPEISTÄ. No semmomem "kirkko kun paasha", sanoi kerran yks' vekkuli velikulta: nimeltä Mitra.

    Äänestä

  • Koska vanha sanonta kirjoitti:

    "Ei totuuden puhujalle yösijaa löydy", pitää edelleen paikkansa, samoin kuin se: "kenen leipää syöt, sen lauluja laulat". Mutta eiväthän nuo mainitut aisat mitään uusia uutisina olleet!
    Nehän olivat jo tuttuja iltapäivälehtien LÖÖPEISTÄ. No semmomem "kirkko kun paasha", sanoi kerran yks' vekkuli velikulta: nimeltä Mitra.

    aloituksessa käytettiin hyvin epäasiallista kieltä nimeltä mainituista henkilöistä. Ensinnä jo otsikko "lipilaarien top 10" oli epäasiallinen. Ei siis ollut pelkästään kyse noista asioista sinänsä vaan myös siitä, miten ne ilmaistiin, esim. "herra salarakasteli papittaren kanssa", "kukaan lutku ei aseta kyseenalaiseksi salarakkaus- ja homoväitteillä kuten Jeesuksen tapauksessa", "hänen mielestään kaikki katumattomat raiskarit, pedofiilit ja sarjamurhaajat tulevat Taivaaseen", "homo-mielistelijä", "entä ensi vuonna? joku avoimesti parisuhteessa vuohen kanssa elävä? Taikka sukurutsan?"

    "Nehän olivat jo tuttuja iltapäivälehtien LÖÖPEISTÄ."

    No, ei varmasti ollut noin. Ei mikään iltapäivälehti kerro noin eikä käytä noin epäasiallista kieltä.

    Äänestä

asiattomia viestejä. Ylläpito kiittää.

Äänestä
  • itsesi?
    Oliko tämäkin liikaa?
    Laita nopeasti pyyntö poistoon.
    Mitä nopeammin sen teet, niin sen tehokkaammaksi sinua luullaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oliko asiaa kirjoitti:

Liikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu