Miten juhlit itsenäisyyttä

Nyt on tärkeää, ettei yksikään vastuullinen virkamies mene mihinkään juhlaan, ennen kuin tämä paska on selvitetty perin juurin
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juhlin tietysti itsenäisyys päivää avaamalla vesihanan ja ottamalla sieltä PUP:n kaljaa, maistuuhan sekin aivan kusivedelle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokialla kirjoitti:

Nyt on tärkeää, ettei yksikään vastuullinen virkamies mene mihinkään juhlaan, ennen kuin tämä paska on selvitetty perin juurin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu