Lahkolaisethan haluaa, että jättäisit lapsen kastamattomaksi lihan tilaan tähän maailmaan. Ja sitten kun lapsi voidaan manipuloida, niin lapsi manipuloidaan jäseneksi uskonlahkoon kiinni uskonalhkon omalla kasteella, jota he kutsuvat "uskovien kasteeksi" tai "tosiuskovien kasteeksi"; erotukseksi siitä pyhästä Kristuksen tekoon ja sanaan sidotusta kasteesta, jolla kristityt ovat lapsensa vieneet jo 2000 vuotta sille "syntisten kasteelle" nimeen Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen!
Matt.28:19-20.
Mielestäni helluntailaisuus on lopun ajan henkiliike ja Amerikassa syntynyt uskonnollinen lahko ja harhaoppi!
mitä lahkolaiset tavoittelee?
3
148
Vastaukset
- että..
kaikkivaltias, kaikkitietävä Jumala vaatisi ihmisiltä jotain ihan tietynlaista vesirituaalia nykyään, sen enempää kuin aikoinaan jotain tietynlaista uhrilihan hajua? Mikä tosiaankaan erottaa kaikki tuollaiset rituaalit, kuten myös ehtoollisen, mistä tahansa alkuasukaskansojen uskomuksista siitä, "mitä Jumala haluaa", kysyn vaan.
- tiedoksi
Jumala tosiaan tietää, että sinussa on Saatanan valheen henki asuvaisena!
tiedoksi kirjoitti:
Jumala tosiaan tietää, että sinussa on Saatanan valheen henki asuvaisena!
aloittaja yrittää manipuloida?
Tarkennapa opetuksesi raamatulla. Mainittu kohta ei näkemystäsi kirkasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2327087IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its1653710- 1711775
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)721595- 701134
- 1261091
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61017Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte127923Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy205904- 102863