Mikä elokuva kyseessä. on kyllä aikas vanha elokuva kyseessä. Muisan elokuvasta sen että siinä taisi olla timmyhiiri(ta joku sellanen)jolla oli vakava keuhkosairaus ja elokuva kertoo siitä kun hiiren äiti yrittää löytää lapselleen pelastavan lääkkeen.. aika pelottava lastenelokuvaksi
Vastaukset 4
- MovieLover
"Hiirirouva Brisby ja Ruusupensaan Viisaat."
Ohjanut Don Buluth.- .................
Kiitos tästä vastauksesta :D
- .................
onkohan tota rouva brisby ja hänen salainen maailma DVD:nä.. ja jos on mistä sen voisi saada, mielellään ois suomenkieliset tekstitykset..
- NoJopas
Eli se on nimeltään "The Secret of NIMH" ja suomeksi "NIMH -Rouva Brisby ja hänen salainen maailmansa."
Kirja johon elokuva perustuu on nimeltään "Hiirirouva ja Ruusupensaan viisaat", sen on kirjoittanut Robert C. O'Brien. Animaation ohjasi Don Bluth.
En ole missään törmännyt elokuvan suomidvd:hen, eli sellaista ei mun tietojeni mukaan ole. Dvd:n löytää kyllä nettikaupoista, mutta suomitekstejä siihen ei saa. Videolle leffa on joskus ammoisina aikoina julkaistu ja se on näytetty tv:stä. Suomidubbia ei ole tehty.
Ja Rouva Brisbyn keuhkokuumetta sairastavan pojan nimi on Timothy. Kolme muuta lasta ovat nimeltään Teresa, Martin ja Cynthia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791090
- 1041075
- 67512
- 47473
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8436- 13430
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391