Huumepoliiseilla sairausepidemia.

Helsingin myrkkykyttiä eli huumepoliiseja on kohdannut mystinen sairausepidemia; yli 10 poliisia sairastunut salaperäisesti. Pikaista paranemista.
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id76981.html
10365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Veivät liikaa työjuttuja kotiinsa ja vapaa-ajalle.

Äänestä
  • liian lähelle totuutta tutkimuksissaan ja joku/jotkut yrittävät lopettaa tutkimiset!

    Äänestä

  • päässeet kirjoitti:

    liian lähelle totuutta tutkimuksissaan ja joku/jotkut yrittävät lopettaa tutkimiset!

    Salaliittoteorioille on ihan oma palstansa. Se on siinä vainoharhapalstan ja huuhaapalstan välissä.

    Äänestä

  • ha ha! kirjoitti:

    Salaliittoteorioille on ihan oma palstansa. Se on siinä vainoharhapalstan ja huuhaapalstan välissä.

    siellä, ettei kukaan missään nimessä menisi totuutta tutkimaan. Ei parempaa paikkaa olisikaan sitä piiloittamaan. Mitä sitä ihminen nyt itsesään ajattelisi jos moista menisi..

    Vapaassa maassa saa puhua vain tietyntyyppisistä asiaoista, ja sananvapauskin on sitä, että toistaa mitä muutkin toistaa. auta armiasta jos neulasi hyppää toiselle raidalle levyllä.

    Äänestä

kärytelleet muiden mukana ja ovat joutuneet testeihin mistä kieltäytyneet sairasloman avulla, tämä siis pelkkää oletusta :)

Äänestä
  • poliisihan on saanut soluttautua jo jonkin aikaa.
    uskottavuuden saavuttamiseksi voi joutua pössyttämäänkin.

    Äänestä

Poliisit yrittävät poistaa todellisia rikollisia kaduilta katsomalla silloin tällöin pikkurikollisten pikku rötöksiä läpi sormien. Hyysärit reagoivat tähän siten, että yrittävät saada poliisit vankilaan. Onhan se tietysti loukkaus tasa-arvoa kohtaan, jos tikkarin varastanut Niilo Näpistelijä pääsee kuin koira veräjästä samalla kun kymmenien ihmisten kuoleman aiheuttanut ja valtiolle miljoonakustannukset tuottanut Heikki Huumekeisari joutuu kiven sisään. Vaadimme myös Heikki Huumekeisarille oikeutta päästä rikoksistaan päänsilityksellä!

Terveisin: Hilda Hyysäri, huumekauppiaiden, raiskaajien ja murhaajien puolestapuhuja.

Äänestä
  • Jep, parikymmentä kiloa spiidiä on pikkurikos, jota poliisin kannattaakin katsoa läpi sormien.

    Äänestä

Sairaanhoitajien olisi pitänyt tehdä sama temppu.

Missä viipuu EKoon ankara paheksunta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myrkkykytät kirjoitti:

Helsingin myrkkykyttiä eli huumepoliiseja on kohdannut mystinen sairausepidemia; yli 10 poliisia sairastunut salaperäisesti. Pikaista paranemista.
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id76981.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu