Mark Twain

Raamatusta jokainen löytää tuen ajatuksilleen lukemalla sopivista kohdista ja jättämällä epäsopivat pois.
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oli viisas mies. Hän sanoi mm. että pankkiiriksi kutsutaan kaveria, joka lainaa sateenvarjoa aurinkoisena päivänä ja vaati sen heti takaisin kun alkaa sataa. Tämä nyt ei kuitenkaan liity uskontoihin, seuraava taas liittyy.

"Ekumenia tuo mieleen yhden koon sukkahousut."
Jarkko Laine

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanoi viisaasti: kirjoitti:

Raamatusta jokainen löytää tuen ajatuksilleen lukemalla sopivista kohdista ja jättämällä epäsopivat pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu