En ymmärrä mitä pahaa on YK:ssa.
Esimerkiksi YK:n Ihmisoikeuksien Julistus on täyttä asiaa.
Esimerkiksi YK:n Ihmisoikeuksien Julistus on täyttä asiaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
kuin raamatussa esiintuotu ilmestyskirjan peto. Sen pedon selässä ratsastaa jehovantodistajavekkulien mielestä kaikki muut uskonnolliset järjestöt.
Jehovantodistajavekkulit olivat pitkän aikaa erossa tuosta pedosta kunnes vuonna 1991 hyppäsivät sen selkään muiden uskontojen sekaan.
Hyppäys tehtiin ihan huomaamatta. Kun sitten asia paljastui hyppäsivät jehovantodistajavekkulit pois pedon selästä ja niin ratsastus loppui yhtäkkiä.
Kaikenlaisia selityksiä jehovantodistajavekkulit antoivat toisilleen tuosta ratsastusretkestä ja sen syistä.
Selitys meni perille eikä kukaan enää ihmettele tuota noin kymmenen vuotta kestänyttä ratsastusta pedon selässä.