Täällä puhutaan pedonmerkin vastaanottajista mutta ketä nämä pedonmerkin vastaanottajat oikein ovat ja kuka näitä pedonmerkkejä suosittelee Jumalan nimissä?
Satunnainen ohikulkija kysyy
ikuinen laihduttaja
9225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
paljonko ne maksaa?
lunastajakseen, eivät kadu syntejään eivätkä pyydä niitä anteeksi, vaan jatkavat paatumuksessa elämistään, siitä huolimatta, vaikka tietävät totuuden.
He eivät kunnioita Jumalaa, eivätkä lähimäisiään, sillä he ovat paaduttaneet itsensä ja siitä syystä he ovat rakkaudettomia. Heiltä puuttuu armon kautta saatu Henki, siis Pyhä Henki, koska he kieltävät Jeesuksen.
Kysymys ei siis ole kirkkokunnista, vaan yksityisistä ihmisistä ja heidän sydämen tilastaan Jumalaan ja lähimäisiin nähden.
Oletko sinä nähnyt adventistipapin pyytävän syntejään anteeksi vaikka hän tietääkin totuuden?
Eiköhän pedonmerkki liity ostamiseen ja myymiseen tulevaisuudessa Raamatun mukaan eikä vääristely teoriaasi.
Pedonmerkki on teoriasi mukaan jaettu jo tänäpäivänä ja pedonmerkin vasttaanottaneilla olisi paiseita Raamatun mukaan.
"Vaikka tietävät totuuden" ja pedonmerkki???
Mikä on totuus ja mistä olet sen löytänyt?
nähnyt!
Pedon merkkiä ei ole jaettu tänäpäivänä kongreettisesti. Luultavasti se liittyy vallanpitäjiin, koska he sen merkin puuttumisen perusteella voivat estää jopa ostamisen ja myymisen?
Mutta ne jotka Kristuksessa Jeesuksessa ovat, eivät tule ottamaan sitä pedon merkkiä, siitä tulee Jumala pitämään huolen! Me voimme tässäkin asiassa luottaa TÄYSIN JUMALAN huolenpitoon ja oikeamielisyyteen!
Jeesuksen toinen tuleminen maan päälle: Löytäneekö hän uskoa ja maailma on silloin monien eksytysten vallassa ja ovelimmat ovat valkeuden enkelin vaatteissa. Väärän profeetan seuraajat eivät pääse Taivaaseen sillä ei siinä teoriasi auta tippaakaan.
Uskovat ne jehovatkin Jeesukseen.
adventistit!
Adventistit eivät ole minkään väärän profeetan seuraajia. Ellen G White ei ollut väärä, eikä oikea profeetta. Hän ei ollut profeetta ollenkaan.
Ellen G Whitekin oli vain yksi monista Jumalan sanansaattajista, joka asetti Kristuksen kaiken yläpuolelle. Ja kehoitti kaikki tutkimaan raamatusta Pyhän Hengen johdolla.
Hän ITSE kielsi olevansa profeetta!
Kyllä ihminen itse tietää, jos hän on profeetta, Ellen ei sanonut olevansa!
Hän oli vain evankelista, jolla oli profetoimisen armolahja. Eli hän oli Jumalan sanan saattaja, kuten jokainen evankelista on, joka vie Jeesuksen alkamaa työtä pelastuksen armosta eteenpäin.
Pedonmerkki on tietokoneen hiiri oikeassa kädessä koko päivän vahtaavat palstalaiset.