vatsatautiepidemioita

kai sitä tutktitaan vähän pidemmältäkin ajalta, kuin 28.11-> ?
5427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

räkätauti (adenovirus) pyörinyt ainakin yhtä kauan.

Sotkuista hommaa... Ei tule loppuyhteenvetoa.

Äänestä

Teknistä vettä on varmasti ennenkin lirahtanut sekaan.

Äänestä
  • Höpsistä. Ainahan noita epidemioita ja viruksia on liikkeellä jokapuolella. Ei niitä pakoon pääse mihinkään...

    Äänestä

  • onko ko venttiili ollut aina auki.

    Normaalistihan virtaaman on hyvin pientä vesijohtoverkkoon päin koska teknisen veden ja vesijohtoveden paine-ero on hyvin pieni. Eli venttiilin voi pitää aina auki.

    Nyt oli erikoistilanne, putkirikko ainakin sai paineet putoamaan ja jätevesipuhdistamo alkoi syöttää vettä kaupungille päin. Tämä huomattiin vasta parin päivän päästä.

    Ja pantiin huoltomiehen syyksi vaikka on ollut normaalitapa? Laitoksen johdon pitäisi ottaa vastuu asiasta?

    Äänestä

  • Nokialla ärhäkkä norovirus epidemia ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koko syksy kirjoitti:

kai sitä tutktitaan vähän pidemmältäkin ajalta, kuin 28.11-> ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu