Jo on aika ev kirkon heti alkaa antaa siunaus jäsentensä parisuhteille, myös homoille. Ja kirkollinen vihkiminen on ehdoton oikeus myös näille Jumalan luomille ihmisille.
Miksi naiset ja miehet saavat kirkon siunauksen ja vihkimisen vaikka kymmenennelle avioliitolleen, mutta homot eivät ensimmäiselle suhteelleen? Jopa kaikenlaiset rikolliset vihitään kristilliseen avioliittoon, mutta ei rehellisiä homopareja. Hävettää.
Suuri eroaalto tulee, ellei pian ala tapahtua.
Miksi naiset ja miehet saavat kirkon siunauksen ja vihkimisen vaikka kymmenennelle avioliitolleen, mutta homot eivät ensimmäiselle suhteelleen? Jopa kaikenlaiset rikolliset vihitään kristilliseen avioliittoon, mutta ei rehellisiä homopareja. Hävettää.
Suuri eroaalto tulee, ellei pian ala tapahtua.
Vastaukset 3
Vanhimmat
saisiko ylipäänsä ottaa osaa keskusteluun.
Olisiko hiukan asiatonta.
ristiriitaa...
Ei mee hyvin sinullakaan!
Jes. 3:9
"Heidän kasvojensa hahmo todistaa heitä vastaan; syntinsä he tuovat julki niinkuin sodomalaiset, he eivät niitä salaa. Voi heitä! Itsellensä he pahaa tekevät."
Hes. 16:49
"Katso, tämä oli sisaresi Sodoman synti: ylpeys, leivän yltäkylläisyys ja huoleton lepo hänellä ja hänen tyttärillään; mutta kurjaa ja köyhää hän ei kädestä ottanut."
Ei todellakaan ole olemassa "rehellistä homoa":
Room.1:25-31
"NUO, jotka ovat VAIHTANEET Jumalan totuuden VALHEESEEN ja kunnioittaneet ja palvelleet luotua enemmän kuin Luojaa, joka on ylistetty iankaikkisesti, amen.
26 SENTÄHDEN Jumala on hyljännyt heidät häpeällisiin HIMOIHIN; sillä heidän naispuolensa ovat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen;
27 samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat KIIMOISSAAN syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisestään saaneet itseensä sen palkan, mikä saada piti.
28 Ja niinkuin heille ei kelvannut pitää kiinni Jumalan tuntemisesta, niin Jumala hylkäsi heidät heidän kelvottoman mielensä valtaan, tekemään sopimattomia.
29 HE ovat TÄYNNÄNSÄ KAIKKEA vääryyttä, pahuutta, ahneutta, häijyyttä, täynnä kateutta, murhaa, riitaa, PETOSTA, pahanilkisyyttä;
30 ovat korvaankuiskuttelijoita, panettelijoita, JUMALAA VIHAAVAISIA, väkivaltaisia, ylpeitä, kerskailijoita, pahankeksijöitä, vanhemmilleen tottelemattomia,
31 vailla ymmärrystä, luotettavuutta, rakkautta ja laupeutta;"
Outoa, että Jumalaa vihaavat tahtovat, että Jumalan siunaisi heidän syntinsä.
Mikä pimeys!!!!!!
2. Piet. 2:6
"Ja hän poltti poroksi Sodoman ja Gomorran kaupungit ja tuomitsi ne häviöön, asettaen ne varoitukseksi niille, jotka vastedes jumalattomasti elävät."
Kerran loppuu siunauksen pyytäminen homoudelle - jos se ei tällä lopu... ikuisuudessa varmasti!
Ilm. 22:15
"Ulkopuolella ovat koirat ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät."
Ilm.21:8
"Mutta pelkurien ja epäuskoisten ja saastaisten ja murhaajien ja huorintekijäin ja velhojen ja epäjumalanpalvelijain ja kaikkien valhettelijain osa on oleva siinä järvessä, joka tulta ja tulikiveä palaa; tämä on toinen kuolema.""