Jumbon Anttilan

sprinklerit estivät suurpalon. Hyvä juttu, mutta miksei kaikissa niissä tiloissa, joissa tämä järjestelmä on, ole myös lattiakaivoja???

Osaisiko joku fiksu kertoa, miksei tästä ole määräystä rakennusmääräyksissä?
3166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sittenhän niitä pitäisi olla joka nurkassa, että niistä olisi turman sattuessa apua

Äänestä
  • Maksaa.

    Äänestä

  • pitäis olla joka nurkassa ja kaadot oikein. Mitä pöljää siinä on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulipalossa kirjoitti:

sprinklerit estivät suurpalon. Hyvä juttu, mutta miksei kaikissa niissä tiloissa, joissa tämä järjestelmä on, ole myös lattiakaivoja???

Osaisiko joku fiksu kertoa, miksei tästä ole määräystä rakennusmääräyksissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu