Maajussia

varmaan koko matkan pankkiin. Ensin veronmaksajat maksavat heille sivubisnesten investoinneista 50-60%. (käytännössä 100% koska oman työn arvo voidaan panna vastaamaan puuttuvaa osuutta)Sitten tätä bisnestä mainostetaan jossain idioottimaisessa TV ohjelmassa ilmaiseksi. Nerokasta.
41521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja maajussi ei enää naishommiltaan jouda navettaan sikoja katsomaan ja ne kuolee oikeuttaeläimille tyttöjen kuvatessa vierestä.

Äänestä

Minä kun olen tämmöinen ei-maajussi, minua kiinnostaa vain nämä ihmiset tässä sarjassa enemmän, kaikki muu on toisarvoista höpinää, mikä menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos....

Periaatteessa vois olla vaikka nuohoojalle morsian.

Äänestä
  • Eli sinä katsoisit myös ohjelmaa nimeltä "rööriroopelle eukko"? Ihan vain kiinnostuksesta kysyn kun keksin tuon ohjelmaformaatin ja ajattelin sitä tarjota maikkarille.

    Äänestä

  • uusi formaatti kirjoitti:

    Eli sinä katsoisit myös ohjelmaa nimeltä "rööriroopelle eukko"? Ihan vain kiinnostuksesta kysyn kun keksin tuon ohjelmaformaatin ja ajattelin sitä tarjota maikkarille.

    Ehdottomasti, se voi olla jopa parempi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naurattaa kirjoitti:

varmaan koko matkan pankkiin. Ensin veronmaksajat maksavat heille sivubisnesten investoinneista 50-60%. (käytännössä 100% koska oman työn arvo voidaan panna vastaamaan puuttuvaa osuutta)Sitten tätä bisnestä mainostetaan jossain idioottimaisessa TV ohjelmassa ilmaiseksi. Nerokasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu