Joo,, kyrvän tyvi ja pallit pitäisi saada sheivattua mahdollisimman sileeksi. Myöskin joku muu keno käy, mutta ei mikään Brasilian waxinki:)
Vinkkejä?
Vinkkejä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
että Kuusakoskelta vanha röntgenkone jolla säteilytät ja tulee pysyvää jälkeä.
Kyllähän parasta on ensiksi koittaa sähköllä toimivaa esim. partakonetta, mutta sileämpää saat partavaahto/partahöylä yhdistelmällä, tosin voit koittaa Veet karvanpoisto tuotteita, mutta jotku niistä ärsyttää ihoa. Ja kun ja jos ajelet pallejasi, niin ihon pitää olla kireällä (Venytät pallien nahan kireäksi suuntaan jos toiseenkin), niin vältyt haavoilta ajeletpa sitten millä vaan. Noilla mä aloitin ja nykyään höylä ja kuivana riittää, ja kelpaa puolisollekkin.
Ite en rohkenis käyttää Veet-aineita. Meinaan, että mulla ainakin polttelevat jo säärienkin ihoa, niin miltähän tuntuis siellä. No jokkainen tekkee niinku tykkää :)
Aivan tavallisella sähkö parranajokoneella on ajeltu 15 vuotta. Kun ajelee niin, että teräverkkoa ei paina ihoa vasten, ei tule haavoja. Pitkät haivenet koneen sivuleikkurilla lyhyemmiksi.Ja iho kireäksi ajeltavalta kohdalta. On aivan turha unelmoida samettisesta ihosta, itselle riittää parin viikon välein.