Olen Jehovan todistaja ja

kanssa.Mitä teille kuuluu?
Täällä pohjoisessa on joulukuussa Kellon konventtisalissa,kokoukset.

Mukava,ja jännittävä odotella mitä Jehovalla on meille sanottavaa.

Olette kaikki sydämellisesti tervetuleita kuuntelemaan Jumalan Sanomaa.
23.12-2007 klo:12:00
10737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tarkoitat Blooklynin aivopesuaineiston kuulumisten kuulemista.

Äänestä
  • olisiko aika aikustua ja viisastua?

    Äänestä

  • lapsellinen? kirjoitti:

    olisiko aika aikustua ja viisastua?

    Se on faktaa, että kaikki tekstit, joita jt-läiset ns. tutkivat, on etukäteen Brooklynissä "läpivalaistu".

    Äänestä

  • 44EPA kirjoitti:

    Se on faktaa, että kaikki tekstit, joita jt-läiset ns. tutkivat, on etukäteen Brooklynissä "läpivalaistu".

    Brooklynin sillanpielestä 1 prosentille ihmiskunnasta, eli jonkun jumalan puhetta: kirjapaino- ja traktaattiseuran "orjille"!

    Vai kuinka on; onko näin, kysyy Nuorgamin Jouni?

    Äänestä

Olen itse kokenut sukulaisen minuun kohdistuneet käännyttämisyritykset ja hänen täydellisen suuttumuksensa kun en alkanutkaan. Kiitos EI jehoville, aivopesuun en suostu.

Äänestä

"Jehovan sanomaan"
Tuo sanoma on mitä sattuu ja aina se vaihtuu ja muuttuu.
Rajansa se on uskollakin.
Eihan mitä vaan saisi tarjota.
Siinä menee uskottavuus.
On mennyt jo miljoonilta.
Siellä Lapissa hämärän ja kaamoksen aikaan voidaan ehkä tarjota sitä jännittävää sanomaa.
Jos vielä tarjoaisitte kunnon pullakahvit niinkuin joillakin on tapana niin salinne penkit ja tuolit eivät enää riittäisi sanankuulijoista.
Kyllä pullakahvit aina pimeän aikaan kotiolot voittaa.

Äänestä
  • hyvää seuraa.Tervetuloa!

    Äänestä

kun käytit sanaa joulukuu. eihän jehovat saa käyttää sanaa joulu.

Äänestä

Ois kiva tulla käymään siellä vain uteilusuudesta,olen minä käynytkin Kellon konventtissa ihmiset ovat lämpimiä niin rauhallisia ilosia lapsia on paljon .
Kiitos kellon aikoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluan keskustella meikäläi... kirjoitti:

kanssa.Mitä teille kuuluu?
Täällä pohjoisessa on joulukuussa Kellon konventtisalissa,kokoukset.

Mukava,ja jännittävä odotella mitä Jehovalla on meille sanottavaa.

Olette kaikki sydämellisesti tervetuleita kuuntelemaan Jumalan Sanomaa.
23.12-2007 klo:12:00

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu