tuen.Miehet ovat tehneet erinomaista työtä, kun ovat saaneet pitkä-aikaisella seurannalla kiinni ne isommat kihot.
Vaikka olisivat napanneet 50 jakelijaa, itse toimittaja olisi vapaana.
Ehkä käyttivät pikkumyyjiä vasikoinaan, mutta kokonaisuus ratkaisee.
Jos poliisit tästä tuomitaan, tarvitaan perussuomalaista kansanliikettä poliisien puolesta ja huumeita vastaan.
Vaikka olisivat napanneet 50 jakelijaa, itse toimittaja olisi vapaana.
Ehkä käyttivät pikkumyyjiä vasikoinaan, mutta kokonaisuus ratkaisee.
Jos poliisit tästä tuomitaan, tarvitaan perussuomalaista kansanliikettä poliisien puolesta ja huumeita vastaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
pysäyttämässä huumetutkintaa.
Ei se niin yllättävää olisi.
Onhan se monessa muussakin maassa ollut ministeritasoa ja nyt kun ollaan eu:ssa, se ministeritaso on Brysselissä.
jonka tuoli tärisee.
Jospa kaadetaan hallitus välikysymykseen ja perustetaan punamultahallitus, jossa poliisi organisaoidaan uudelleen ja paikat täytetään sosialidemokraateilla.
Eikö nykyinen poliisijohto suojelekin pääasiassa Kokoomusta?
osastoon. Mitä sanoo suti, entinen perussuomalainen?
LUOTTAVA.
suurimpia pääkonnia vielä kiinni, mutta tutkinta oli johtamassa siihen, että nämä olisivat paljastuneet. Siksi poliisin ylin johto keskeytti tutkinnan.
Kun oletuksena tarjonta = kysyntä.
Jos myyjän poistaa on uusi jo tilalla. Se on pyramidipeli, jossa pohjalta on aina kymmenen nousemassa tilalle, kun poistat päältä yhden.
Mitä hyötyä on ottaa kiinni myyjää? Entä käyttäjää?
Väheneekö käyttö tai myyjät?
Poliisi pystyy ohjailemaan sitä, kuka saa myydä. Kenen laskuun pitää poliisin pelata?
Kun poistat 2/3 Helsingin huumepoliisista, niin heti on poliisi vakuuttelemassa, että ei tällä ole merkitystä. Mikä on siis huumepoliisin tarkoitus? Ovatko he vain suojelemassa jonkun henkilökohtaisia intressejä?
Nyt ei poistettu huumekentältä kauppiasta tai käyttäjää. Nyt poistettiin poliisi. Saatiin siis lisää huonoja ratkaisuja entisten, jo olemassaolevien lisäksi.
Miksi? Vaihtoehtoja on.
a) Poliisi on toiminut laittomasti ja on paska.
b) Poliisi on toiminut laittomasti, mutta hyvällä motiivilla tehden työtä, joka olisi kuulunut poliitikojen hoidettavaksi.
Ajattele, että huumeet olisivat vaikkapa keskiolutta. Takavarikoimalla sen, mitä on prismassassa saat
a) vähennettyä kaljanjuontia
b) lisättyä cittarin myyntiä
c) mainetta ja kunniaa poistamalla suomesta 1 000 000 käyttöannosta?
Syynä on voisi olla se, että miedän herrat on käyny Virossa sekstaamassa jotain arkaluontoista, eivätkä halua, että mafia päästää seksivideot julkisuuteen.
Mitä? Onko Kokoomuksen eduskuntaryhmä käynyt taas Tallinnassa?
Kiristääkö poliisi Kokoomukselta takaisin sen saaman vaalituen tukkukaupoilta ja valtionyhtiöiltä?
Kun muistetaan Kokoomuksen puoluesihteeri sekoili Tallinan lentoasemalla sen jälkeen poistettiin puoluesihteerin paikalta.
Kun kokoomuksen puoluesihteeri sekoili naisjuttujen kanssa sen jälkeen poistettiin puoluesihteerin paikalta.
Kokoomuksen idänkeisarinna oli ensimmäisemä jakamassa ilnaisia huumeruiskuja huumeiden käyttäjille.
Epäilyt kohdistuu valtakunnan korkeimpaan johtoon etenkin kun poliisia epäillään tehtävien hoidossa puutteita.
Polii on saanut huomattavia huumeiden takavarikkoja aikaan ilmeisesti päässyt lähelle pääkonnia niin poliisi toiminta loppuu.
Eduskunnassa olisi halonhakkaajille töitä.
Ennen sanottiin, ettei kommunistia pidä nimittää sisäministeriksi niin kuin Leinoa.
Nyt taitaa olla parempi, ettei sisäministeriksi nimitetä kokoomuslaisia, koska he ovat meidän aikamme taistolaisia.
Well, well..., Oma näkemykseni on sellainen, että poliisilla on oikeus soluttautua rikollisjärjestöihin. Oli kyseessä sitten huumepoliisi tai suojelupoliisi. Soluttautuja ikäänkuin nukkuu vuosikausia ja kerää tärkeätä tietoa ja herää sitten toimintaan ja paljastaa kaiken asioita tutkivalle huumepoliisille tai suojelupoliisille.
Samoin anonyymisti toimivat vinkkimiehet ja vinkkinaiset ovat tärkeitä henkilöitä poliisille. Viime aikoina on lyhyen ajan sisällä tapahtunut todella ikäviä asioita, jonka johdosta pidän tärkeänä sitä seikkaa, että poliisilla on oikeus soluttautua rikollisjärjestöihin, jotta saadaan uudet rikokset estettyä.
Jotta tämä kaikki onnistuu niin soluttautujan pitää tehdä rikoksia, jotta syntyy luottamus soluttautujan ja rikollisjärjestön välillä ja sitten jonain kauniina päivänä vuosien aktiivisen toiminnan ansiosta paljastaa kaiken huumepoliisille tai suojelupoliisille.
Rikokset ovat raaistuneet myös Suomessa sen takia tarvitsemme soluttautujia ja vinkkejä antavia henkilöitä... tälläisestä toiminnasta kannattaa ottaa oppia ulkomailla toimivilta poliiseilta, joilla on kokemusta soluttautumisesta ja vinkkihenkilöiden käytöstä.
Mitä siitä tulee, jos huoltopoliisi, talousrikostuksijat ja huumepoliisi soluttautuu kansalliseen kokoomukseen kaikenlaisten varatuomareiden keskelle?
Voiko Kokoomuksesta enää sitten mitenkään tulla hallituspuoluetta, jos kaikki pahoinpitelijät, talousrikolliset, puoluetuen laittomat nostajat jne. käräytetään?
Poliisihan voisi soluttautumalla kaapata haltuunsa koko puolueen...