Helsingin Tyttökadut?
MISTÄPÄIN
löytyy
254211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Aleksis Kiven katu lähikadut (Satamaradankatu, Fleminginkatu, Kustaankatu). Täällä yleensä alkuillasta useampi, hintataso alhainen, taso vaihtelee, venäläisiä, virolaisia, joskus joku suomalainen.
Loppuyöstä ravintolat purkavat huorat kaduille ytimessä. Niitä seisoskelee Hotelli Marskin edessä, mutta voit napata kyytiisi Mannerheimintieltä (nro 6 edestä), Lönnrotinkadun alkupätkältä (homovaari Herculesin kohdalta), Yrjönkadulta, Eerikinkadulta (varsinkin Annankadun kulmilta, läheltä tyttöbaari Alcatrazia) tai Kalevankadun alusta.
Kalliossa on pelkkää kuraa ja keskustassa vain kalliita aamuyön panoja. Aika lähellä nollaa on Stadin katupiparin tarjonta :(
Syntyperäisille suomalaisille heteromiehille tarvitaan laadukkaita laillistettuja seksipalveluja, esim. lisensioiduissa viihtymiskeskuksissa Saksan FKK-klubien tyyliin. Tämä ei maksa valtiolle mitään, vaan tuottaa lisenssimaksuja ja verotuloja!
Ravintoloissa huoraus on kielletty.
Eikä ihmisoikeuksilla tarkoiteta yksinomaan sovinistisikoja.
Jokaisen poliitikon kannattaa muistaa, että ihmisoikeuksien vastaisesta päätöksestä saattaa tulla tuomio jälkikäteen.
Ei siinä sitten enää auta tilittää miten oli mennyt halpaan vääristelvän propagandan ohjaamana.
Kun pannaan lopultakin seksin myynti ja osto kieltoon,ihmisoikeuksien eli lähinnä naisten
arvostus ja kunnioitus saadaan oikein vientiartikkeliksi ja malliesimerkiksi muillekin
sivistymättömille valtioille.
Jo rajoitettu seksinostokielto osoittaa meidän olevan sivistymätön takapajuinen ja primitiivinen femukommunismitalibania.
Joka ikisessä ravintolassa, pubissa jne.on joka ilta tarjoamassa persettään joku rouva, sinkku, ammattilainen tai niiden yhdistelmä. Korvaus panosta nolla (hyvä mieli, josta pitäisi kyllä verottaa myös: ansaitsematon lisäetu!), tarjoaminen tai rehellisesti suora raha. Ravintolat siis lopetettava! Tai ainakin naisten käynti estettävä! Nythän ns. kunniallista ravintolan naisasiakasta ei voi erottaa vittuaan kauppaavasta hyvän mieln etsijästäkään.
Meille akoille ei koskaan ollutkaan sellaisia
miesbaareja ja hunkseja ja markkinoita,joten
antaa tulla vaan totaalikielto.
Eiköhän noiden sihteeriopiston miesoppilaiden värkit ole ihan ladyjenkin ostettavissa ja nyt kolme vuotta Tampereella asuneena tiedän, että tuolla Kaijakassa ja olessani alaikäinen Cabaree Oscarissa oli ihan jopa mustaa makkaraa näytillä, jos näistä vain tanssipalveluista on kyse! Naisella se, kun on helpompaa niin tietysti palveluja ei ole niin paljon! Katsos esim. britanniassa tehtiin tutkimus 100 miehellä ja naisella moniko niistä saa baarista ihan puhumalla heteroseksikumppanin illan aikana, niin 100 eri ikäisestä ja näköisestä naisesta onnistui 99 miehistä 2 kpl ja sitä paitsi tuo seksin osto oli alun perin pyhä toimitus ja naista ylentävä ja niin sen pitäisikin olla eri kirkot vaan on yrittänyt leimata sen ja nyt vielä feministit vielä jotenkin synnilliseksi tai jopa rikolliseksi teoksi. Eva Biaudetkin on ihan pihalla tietääkseni puoli-juutalaisena, kun ei tiedä, miksi miehet ostaa seksuaalipalveluita, katsoisi niin kuin tekin voisitte esim. tuota vuoden 2005 myydyintä kirjaa DA VINCI KOODIA sieltä noin s. 300 molemmin puolin!
Keskustassa nykyään vain hajatapauksia. Kannattaa tsiikata iltaisin Juoksuhaudantieltä. Kaarelantieltä ja Maununnevantieltä. Ota taksi ja kierrelkää aluetta hetki, niin tien viereen ilmestyy. Mulla ainakin on kaikki neljä kertaa tärpännyt heti.
On nyt meikäläiselläkin kai joku omatunto, kun alako kolokuttaa: kusetusviesti hölmöille tuo oli, ja tulin katumapäälle. Ei sillä seudulla eväkään liikahda kadulla hameesta puhumattakaan.
Välähti vaan mieleen, kun kerran kiertelin autolla noita katuja erään rouvan luo päiväpanolle, enkä löytänyt perille, ennen kuin daami tuli vilkuttamaan kadun viereen. Sama toistui vielä kolmesti, nyt jo osaan. Ei ole ruuruasemakaavaa siellä. Että vähän perääkin, siteeksi.
Tuo taksirenki ylempänä puhuu ihan oikeaa asiaa.
vastaa tai neuvoo tälläistä kyttääjä kyseliää alentuu itse kyttääjän tasolle.
Huomatkaa ja ajatelkaa mikä motiivi tuolaisilla kyttääjä kyseliällä on.
En tiedä mutta mun nicen on taas tainut joku kyttäjä varastanut se oli aidostikyrpiintynyt..
On se niin tyhmä!
löytyy parhaiten osoitteesta Kyttääjänkatu tai Femakkotie . Taksiin vaan ja sanot osoitteen niin kyllä ne vie perille osoitteeseen.
Ainakin niiltä kaduilta löytyy sellaisia jotka mielellään puhuu toisten seksiasioita..
Koska navigaattorisi ei näytä toimivan,odotetaan
sillä aikaa seksin myynnin ja oston kieltävää lakia.
EU-lainsäädäntö on hyväksynyt ilotalot ja seksityön ammatiksi.
Kansainväliset sopimukset ovat kieltäneet jo kauan prostituution kriminalisoimisen.
Ruotsissakin laki kumottaneen EU-tuomioistuimen päätöksellä.
Ei kai mikään vitun käki nyt niin tyhmä voi olla,
että yhä vaan jankuttaa,kuinka Eu tms. taho yrittää jarruttaa ihmisoikeuksien -eikä siis vain
miesten- kehittymistä 2000-luvulla.Mene nyt ihmeessä itseesi!
EU-lainsäädännöstä ja kansainvälisistä sopimuksista jo mainitsin.
Totaalikielto rikkoisi vielä nykyistäkin lakia enemmän Suomen lakeja.
Eu-lainsäädäntö menee kuitenkin kansallisten lakien ylitse.
Eusta tulee liittovaltio presidentteineen, ennen pitkää lait harmonisoidaan.
Vitun puolustelevana käkenä joudut vielä ojasta
allikkoon kantoinesi jotka ei edusta enää sivistysvaltiota 2000-luvulla.Totaalilaki tulee
moneen muuhunkin maahan vielä.Kannattaa alkaa jo
sopeutumaan siihen.Vitun puolustelevat käet ei kuku EU-maillakaan enää pitkään.
Sitä ei pidä rajoittaa hassunkurisilla ja perusteettomilla määräyksillä vain siksi, että joku minä-minä-minä-nirppanokka niin haluaa!
Ruotsissa tehdyt useatkin mielipidetiedustelut kertovat 75% kansalaisista haluavan purkaa ko. lain.
Poliisin piirissä purkamisen kannatus on tätäkin suurempi.
Jos osaat käyttää netin hakukoneita ja olet kielitaitoinen löydät tiedon minuutissa.
Laki ei tosiaankaan tule minulle tai pelkästään
naisille.Laki koskisi kaikkea huoraamista.Tottakai
sen piiriin kuuluu lähinnä ämmähuoria ja huorapukkeja,eihän tällainen ihmisarvoilla rellestäminen voi enää kuulua hyvinvointivaltioon.
Puhumattakaan että tältä palstalta laatisi mielipidetiedustelun,siksi alhainen sivistystaso
naisia hyväksikäyttävillä huorapukeilla on.
Eipä kannata pahempia kyselyitä sovinistisilla äijillä tai huorilla teettääkään,pannaan laki päälle vaikuttamaan suoraan asenteisiin ihmisten
arvostusta,huom.naistenkin, ihmisyyttä kohtaan.
Prostituutio on ja pysyy, kypsy siihen!