Suosittelen DAvid Wilkersonin ja David Pawsonin opetusta. Jeesus Kristus on Herra!
Siunausta kaikille tämän palstan lukijoille/kirjoittajille ja Hyvää joulua sekä vielä parempaa vuotta 2008.
Siunausta kaikille tämän palstan lukijoille/kirjoittajille ja Hyvää joulua sekä vielä parempaa vuotta 2008.
Vastaukset 6
Vanhimmat
musa toimii...Cristo Vive by Juan Carlos Alvarado.
http://www.youtube.com/watch?v=42rf1QRll1Q
hengellistä musaa Andeilta Boliviasta!
http://www.youtube.com/watch?v=T7GlKssjL00
on nykyisin näkynyt. Olenko käsittänyt väärin kun mielestäni hän kuoli ristillä.
ja nousi ylös kolmantena päivän RAamatun mukaan.
Evankeliumi JOhanneksen mukaan 20:
25. Niin muut opetuslapset sanoivat hänelle: "Me näimme Herran". Mutta hän sanoi heille: "Ellen näe hänen käsissään naulojen jälkiä ja pistä sormeani naulojen sijoihin ja pistä kättäni hänen kylkeensä, en minä usko".
26. Ja kahdeksan päivän perästä hänen opetuslapsensa taas olivat huoneessa, ja Tuomas oli heidän kanssansa. Niin Jeesus tuli, ovien ollessa lukittuina, ja seisoi heidän keskellään ja sanoi: "Rauha teille!"
27. Sitten hän sanoi Tuomaalle: "Ojenna sormesi tänne ja katso minun käsiäni, ja ojenna kätesi ja pistä se minun kylkeeni, äläkä ole epäuskoinen, vaan uskovainen".
28. Tuomas vastasi ja sanoi hänelle: "Minun Herrani ja minun Jumalani!"
29. Jeesus sanoi hänelle: "Sentähden, että minut näit, sinä uskot. Autuaat ne, jotka eivät näe ja kuitenkin uskovat!"
ja muutakin hengellistä kirjallisuutta. Mutta ei aleta tulkita Raamattua oman päämme mukaan, vaan annetaan Pyhälle Hengelle opastusvuoro!
DAvid Wilkerson
http://www.tscpulpitseries.org/finnish.html
David Pawson
http://www.davidpawson.com/index.htm
Raamattu
http://www.evl.fi/raamattu/1933,38/
Koko kristinuskon ajatus kulkee toista tapaa noudattaen.
David Wilkersson puhuu opetuksissaan tuskin nimeksikään Raamatullista oppia.
Itse olin ammoisina aikoina hänen kirjojensa lukija.
Mutta nyt vanhempana kun olen niitä selaillut, olen ällistyksekseni huomannut, että nehän ovat vain ihmisen omia mielipiteitä, joille ei löydy tukea Raamatun Sanan opista!