Kehitys

jatkuu, sanovat kreationistit mitä tahansa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712116966979_uu.shtml
12473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Voikos tämän kehityksen pysäyttää jotenkin jos ei hyväksy sitä ja se on oman maailmankuvan vastaista?

Äänestä
  • >

    Tottakai, erään Jum... nimeltä mainitsemattoman älykkään suunnittelijan poika kehotti ihmisiä takomaan aurat miekoiksi. Toimeen, hop, lopettakaamme tuo Jumalan vastainen evoluutio.

    Ei vaan pelkään, että oikeasti ihmiskunta kasvaa kuten bakteeriyhdyskunta ja myrkyttää itsensä hengiltä omilla jätöksillään.

    Äänestä

  • yrittää saada kansanedustajia ottamaan esityslistalle lakimuutoksen.

    Äänestä

  • Kyllä maailmassa pitäisi olla tarpeeksi ydinaseita koko ihmiskunnan tuhoamiseksi, kunhan niiden käyttö jaetaan sopivasti kullekin mantereelle. Jo loppuu kehitys.

    Äänestä

  • epäilemättä. kirjoitti:

    Kyllä maailmassa pitäisi olla tarpeeksi ydinaseita koko ihmiskunnan tuhoamiseksi, kunhan niiden käyttö jaetaan sopivasti kullekin mantereelle. Jo loppuu kehitys.

    Muutama tuommonen tarvittavine aseineen niin eiköhän se säteilytaso maailmassa kasva ratikaalisti..

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Typhoon_(sukellusveneluokka)

    Äänestä

Jutussa väitettiin väkiluvun kasvaneen 10 000 vuodessa muutamasta miljoonasta 6.5 miljardiin.
Totuus on, että väkiluku on kasvanut 6000 vuodessa kahdeksasta ihmisestä 6.5 miljardiin.
Herran siunausta.

Äänestä
  • Väitätkö että tiedeuutisessa ei faktoja tarkastettukaan Raamatusta, vaan jostain tieteellisestä tutkimuksesta? Hävytöntä!

    Äänestä

  • Väkilukuhan on kasvanut 4000 vuodessa kahdeksasta ihmisestä 6.5 miljardiin. Ei vedenpaisumuksesta ole vielä 6000 vuotta kulunut!

    Äänestä

  • genesis 10 kirjoitti:

    Väkilukuhan on kasvanut 4000 vuodessa kahdeksasta ihmisestä 6.5 miljardiin. Ei vedenpaisumuksesta ole vielä 6000 vuotta kulunut!

    Pitää myös muistaa, että kaikki tämä lisääntyminen
    (ja muiden lajien superevoluutio samaisen vesivahingon
    jälkeen) on tapahtunut kokonaan "rappetumisen" ansiosta.

    Voi veljet.

    Äänestä

Mie en va käsitä, ku tuntuu siltä että ne olisivat vain lisääntymään päin... Vai johtuneeko siitä että nykyään yliherkkyydet tunnistetaan helpommin? Minen tiä asiasta, ku ei oo viä semmosta tullu vastaan mikä ei olis mu kroppaan soveltunu. Vai onko kyseesä liian puhdas, steriili ympäristö? Vai onko kyseessä jotku "myrkyt" mitä ennenvanhaan ei olllut olemassa?

Äänestä
  • Ihmisen immuunijärjestelmän pitää virittäytyä oikein sopivalla bakteerialtistuksella, ja muutenkin. Jos lapsi esimerkiksi syntyy keisarinleikkauksella, ruokitaan pullosta eikä tissistä ja pidetään vielä superpuhtaassa ympäristössä, immuniteetin kehitys ei ole normaali ja allergioiden syntyminen on käytännössä varmaa.

    Sinänsä aika hassua että joku täydellinen luoja menisi luomaan sellaisen systeemin, että terveenä pysyäkseen pitäisi syödä lapsena likaa...

    Äänestä

kössökin kehittyy vaan yhä tyhmemmäksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kössönöm kirjoitti:

jatkuu, sanovat kreationistit mitä tahansa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712116966979_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu