Seuraava kepulainen tuomiolla

Ilkka Niiniluoto Nivalasta:
3v 4kk ehdottonta vankeutta 5:stä törkeästä petoksesta, kirjanpitorikoksesta, törkeästä velallisen epärehellisyydestä ja väärennöksestä vuosina 1997-2000. Niiniluodon yritys meni konkurssiin vuonna 2000.
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/165766.asp
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toimia niin rehellisesti kuin osaa. Lahjakkuuden suuntautumisessa on ihmisillä eroja...

Äänestä

Luinkohan vähä huonosti kun en nähny mainittavan mitään puoluekannasta. No, kun hankkii sossupuolueen jäsenkirjan, niin ei tarvi pelätä tuomiolle joutumista.

Äänestä
  • Olisikohan häveliäisyyttä?
    Paikkakuntalaiset tuntevat kunnalliset vaikuttajansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


O-J kirjoitti:

Ilkka Niiniluoto Nivalasta:
3v 4kk ehdottonta vankeutta 5:stä törkeästä petoksesta, kirjanpitorikoksesta, törkeästä velallisen epärehellisyydestä ja väärennöksestä vuosina 1997-2000. Niiniluodon yritys meni konkurssiin vuonna 2000.
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/165766.asp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu