Suomi Ruotsin

monella alalla, siksi se vaatii Suomelle pakkoruotsia ja virallista kaksikielisyyttä, joka antaa Ruotsille kilpailuedun ja kielipalvelut. Kuinka monta yritystä Ruotsi on jo ostanut Suomesta. Ketä meidän eduskunta kannattaa?
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Surusäätiöiden johtajat ovat ilmoittaneet varojensa olevan sinikeltaista.

Se tarkoittaa, että Suomen hyväksi niitä ei tulla koskaan käyttämään. Eli kun ruotsalaiset kohteet loppuvat Suomessa, varat siirretään oitis Ruotsiin.

Surusäätiöiden varat lähes koskemattomina vain lisääntyy. Syy on siinä, että keinotekoisen kaksikielisyyden kustannukset maksetaan suomalaisten verovaroista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pahin kilpailija kirjoitti:

monella alalla, siksi se vaatii Suomelle pakkoruotsia ja virallista kaksikielisyyttä, joka antaa Ruotsille kilpailuedun ja kielipalvelut. Kuinka monta yritystä Ruotsi on jo ostanut Suomesta. Ketä meidän eduskunta kannattaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu