Tämä on Raamattu palsta, tämä ei käännytyskoulu.
Hellarit, advarit ja ortodoksit hus, hus omille
palstoille.
7263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Antakaa erilaisten uskonlahkojen olla rauhassa ja tulla tänne Raamattu-palstalle oppeineen, niinkuin ne ovat tehneet tähänkin asti.
"Antakaa niiden kasvaa yhdessä elonkorjuuseen asti. Kun sen aika tulee, minä sanon korjuuväelle: Kootkaa ensin rikkavilja ja sitokaa se kimpuiksi, että se poltettaisiin. Mutta vehnä korjatkaa aittaani.'"
Hyvä hyvä
kaikki jotka ei pidä raamattua ylimpänä ohjenuoranaan.
Hellutaikirkkolaiset ja vapaakirkkolaiset pitäytyvät tietääkseni hyvin tarkkaan raamatuun, ainakin paljon tarkemmin kuin valtakirkot maassamme.
Nämä kaksi ovat sitäpaitsi kirkkoja siinä missä valtakirkotkin, ovat virallisesti rekisteröityneet kirkkokunniksi.
Joten lahkolaisiksi haukkuminen on lain mukaan rangaistava teko.
http://www.churches.fi/
Sitäpaitsi sama evankeliumikin julistettavana, opinkysymyksien eroavaisuudesta huolimatta. Pelastus ainoastaan uskosta, ainoastaan Jeesuksen lunastuksen ansiosta.
Kuka on hellari?
Kuka on advari?
Kuka on ortodoksi?
Miten he ovat yrittäneet käännyttää?
Mihin seurakuntaan sinä kuulut?
Ja millä oikeudella sinä täällä olet?
Kaikki uskovat lukevat Raamattua.
Kaikilla uskovilla on täysi oikeusolla täällä!
Että silleen!
...tänne saa tulla keskustelemaan asialliseen sävyyn Raamatusta kuka hyvänsä...