Kanerva kärsii tietämättömyydestä

Ulkoasianministeri Ilkka Kanervaa pidetään pimennossa. Hän ei tiedä Venäjän kantaa Naton itälaajenemiseen.

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id77676.html

Voisiko joku venäjän- tai englanninkielentaitoinen valistaa nuoruutensa Tehtaankadulla viettäneelle Kanervalle?

Ilmeisesti Kanerva ei ymmärrä kuulemaansa, vaan tilaa Venäjältä noottia kiiveätkseen palmuuun Hawajilla.
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kanerva oli ulkoministeriön nimissa laatimassa mieleistään selontekoa, jossa oltasiin rähmällään. Nyt tuskin ministeri voi julkaista eduskunnan tutkijoiden selvityksestä poikkeavaa tekelettä.

Kanerva tosiaan taisi mainita, ettei ole kuullut Venäläisten kantaa kokoomuslaisilla korvillaan.

Äänestä
  • Mitäpäs jos siellä Korva-kahvilassa alettaisiin myymään kuulolaitteita. Voisi näyttävyyteen aina panostanut Kanervakin kuunnella hieman tarkemmin myös vasemmalla korvallaan.

    Tasavallan presidentti on todennut, ettei hänelle ole tuotu vielä paperia, jossa olisi mainittu perustelut Natoon liittymiselle.

    Mikseivät Häkämies ja Kanerva ole sellaista paperia kirjoittaneet vai kaappasiko joku vieras valta postinkantajan? Onko Kokoomuksessa kirjoitustaitoisia?

    Toinen järisyttävä uutuus oli sitten Ulkopoliittinen instituutti, jossa todettiin, että takuut ovat keskinäisiä: Suomi joutuu tukemaan Turkkia sen sodassa Irakia tai sen alueita vastaan jne.

    Jyri Häkämiehellä ei ole minkäänlaista suunnitelmaa siitä, miten Suomi osallistuu Turkin sotaan Irakia vastaan tapauksessa, että Yhdysvallat suojelee Irakia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx... kirjoitti:

Ulkoasianministeri Ilkka Kanervaa pidetään pimennossa. Hän ei tiedä Venäjän kantaa Naton itälaajenemiseen.

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id77676.html

Voisiko joku venäjän- tai englanninkielentaitoinen valistaa nuoruutensa Tehtaankadulla viettäneelle Kanervalle?

Ilmeisesti Kanerva ei ymmärrä kuulemaansa, vaan tilaa Venäjältä noottia kiiveätkseen palmuuun Hawajilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu