Ootteko olleet kiltteja?

Tanakin vuonna kiltit "lapset" saivat lahjansa etukateen. Jos et saanut niin toivotaan etta saat sitten 24. paiva. Itse en ehdi tuoda lahjoja, koska olen matkoilla, joten tonttuni hoitavat asian.

Kaikille Rauhallista Joulua ja Positiivista Uutta Vuotta 2008!
51436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miu rupes hiukan harmittaan kun en saanut lahjaa etukäteen niin ku naapurin Kale, joka osti ittelleen uuden tuliterän maasturin kaikilla mausteilla vajaa viikko sitten. Mutta jouluaattona juhlin sitten minäki kinkkua syöden.

Äänestä

tämä poika se vaan nököttää tuolla karibialla ja tuijottaa koneen näyttöä... pitäis olla lomalla ja nauttia elämästä, auringosta, miljoonista, nuorista naisista... mutta ehei, hän puolustaa wc:tä henkeen ja vereen: kehuen, kuinka hän uskaltaa ottaa riskejä, me muut olemme köyhiä, kateellisia, emme uskalla rikastua.

miksi risto-hyvä et nauti elämästä - onhan sinulla lapsia, ystäviä, rahaa ym?

ääretön hurmoshenkisyys susta paistaa, taitaa olla päässä jotain vikaa... ja lopulta taidan olla aika yksinäinen piru-parka :-(

oikein rauhallista joulua meille kaikille!

Äänestä
  • WC:n paras tarjous jouluksi !
    Sijoita nyt 1000 € ylöspäin saat rahat tuplattuna lisensseihin !!
    Normaali 6 kk karenssi.

    Pitää laittaa rahat viimeistään ennen uutta vuotta, jo on kiiru !

    Äänestä

  • Tonttu. kirjoitti:

    WC:n paras tarjous jouluksi !
    Sijoita nyt 1000 € ylöspäin saat rahat tuplattuna lisensseihin !!
    Normaali 6 kk karenssi.

    Pitää laittaa rahat viimeistään ennen uutta vuotta, jo on kiiru !

    Taitaa olla viimeinen rahastus käynnissä.

    Äänestä

Minäkin saan nauttia joululahjoista kahtena eri kertana joten olen ollut oikein kiltti tänäkin vuonna. Toivotan Pukille kauniita ja lämpöisiä säitä sinne missä lienetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulupukki tuli jo! kirjoitti:

Tanakin vuonna kiltit "lapset" saivat lahjansa etukateen. Jos et saanut niin toivotaan etta saat sitten 24. paiva. Itse en ehdi tuoda lahjoja, koska olen matkoilla, joten tonttuni hoitavat asian.

Kaikille Rauhallista Joulua ja Positiivista Uutta Vuotta 2008!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu