Just Tuli jälkiviisaissa:
Ritva Santavuori:
"Mitä enemmän hevosvoimia, sen turvallisempi auto on"
Ja, Tottahan se on.
Hienoa, et televisioon on saatu edes yksi ajattelukykyinen nainen!
Ritva Santavuori:
"Mitä enemmän hevosvoimia, sen turvallisempi auto on"
Ja, Tottahan se on.
Hienoa, et televisioon on saatu edes yksi ajattelukykyinen nainen!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kammottaa ajatella kuinka paljon syyttömiä istui/istuu linnassa niinkin TYHMÄN ja YKSIKERTAISEN ihmisenkuvatuksen ansiosta kuin mitä Ritva S. on.
YksiNkertaisen.
linnavenkulan itkua kun kriminaali politiikan tähän sotkit!
Vaan seuraapas ihan ajatuksella tuon entisen syyttäjän höpinöitä ja kirjoituksia, niin huomaat itsekin minkälaista porukkaa seulan läpi pääsee virkoihin.
Ei mene edes vanhuuden piikkiin, siksi tunnettu sammakkosuu tämä on.
"..linnavenkulan itkua kun kriminaali politiikan tähän sotkit!"
Opettele ensin vaikka kirjoittamaan, ja lue viesti uudestaan jos sitten vaikka osaisit: "kuinka paljon SYYTTÖMIÄ..."
Kouluja käymällä voi päästä yllättävänkin pitkälle, vaikka ei mikään valopää olisikaan.
Varsin matalaotsainen heitto. Ei se rekisterin puuttuminen tee ihmisestä hyvää muutenkuin pinnallisesti ajateltuna.
Suoltamaan soopaan ja ajatusripuliin, niin oppisit oikeasti mitä termi "Matalaotsainen" oikeasti tarkoittaa ennekuin ryhtyisit viljelemään sanaa.
Oletko muuten huomannut, ettei kyseinen henkilö koskaan kykene perustelemaan mielipiteitään? Ei siis
ainostaan tätä, vaan yleensäkään.
Eräänkin kerran jälkiviisaissa kysymykseen alkoholista tölväisi että se tulisi kokonaan kieltää, johon Claes Anderson sitten että "Miksi?, vastaus: "No, kun minä itsekään en ole koskaan juonut!"
sitten. Kaikki ketkä Santavuorta moittii on rajamökkeriapinoita........