Jouluntoivotus ateisteille

Jeesus sanoi,se joka tunnustaa minut ihmisten edessä,sen minäkin tunnustan Isäni edessä joka on Taivaassa.Ja joka ei minua tunnusta ihmisten edessä,sitä en minäkään tunnusta Isäni edessä,joka on taivaassa.Jeesus,sanoi myös,joka ei ole minun puolellani,se on minua vastaan.Ateisteille tulee siis käymään ohrasesti mailmanlopussa.Nyt on kuitenkin Herramme Jeesuksen Kristuksen armorikas syntymäjuhla.Tämä Armo Jeesuksen veressä on tarjolla niin ateisteille kuin kaikille muillekkin. Nyt on vielä Armonaika,tartu siihen lujasti kiinni,se Armo on vain rukouksen päässä.
4191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kanssasi, korjatkoon se näppäimistösi space spar ja caps lock painikkeet.

Äänestä

Kuule, ei jankkaaminen ja asioiden toisteleminen tee niistä uskottavia.

Jos on sitä mieltä, että Jeesus saattoi olla todellinen, mutta aikoinaan sankarihahmoksi nostateltu itämainen silmänkääntäjä, ja että jumala on satuhahmo, ja että taivas on hyväuskoisten höynäyttämistä varten keksitty paikka, ja että armo on uskovaisten raiskaama sana ja että verellä läträäminen ja herkuttelu kuvainnollisestikin on aika rumaa, ei mieltään noin avuttoman liturgian edessä melko varmasti muuta.

Joulu, armo ja taivas sitten pienellä kirjaimella ja välimerkkien jälkeen välilyönti. Sanonpa vain, jotta ottaisit opiksesi ja armahtaisit seuraavassa aloituksessasi lukijoiden silmiä.

Äänestä

Juoppas Jeesuksen verta. Tai omaasi, jos haava tulee.

Syöppä Jeesuksen lihaa. Tai omaasi, jos Orvakette irtoilee.

JUmala on Tuhelhtunut kikkeli, joka antoi Oman poinkansa menehtyä. Katsoi vain kaikkivoivana, smagmaisena poikansa kärsimystä ristillä.

Sekö muka armolahja EI tosiaan. Pitäkää kiinni uskostanne, Jeesususko Ei ole hyvää..

Äänestä
  • väitteeni ateistien älynlahjoista.

    "Katsoi vain kaikkivoivana, smagmaisena poikansa kärsimystä ristillä."

    Mitä on smagmaisena? Smegmaisen kyllä tiedän mutta mikä tuo on? Liekö joku teidän ateistien keksimä juttu.

    "JUmala on Tuhelhtunut kikkeli, joka antoi Oman poinkansa menehtyä."

    Spede. Eiköhän tästä ole jauhettu jo sen verran, että keskiverto ateistinkin pitäisi tietää miksi Jumala Jeesuksen antoi tänne tapettavaksi! Mutta olisihan se nyt hitto vie ihme jos teidän ateistien päässä jokin pysyisikin...

    Ja muuten, ihan pikku vinkkinä sanon että seuraavan kerran kun aiot aukoa päätäsi, kannattaa opetella kirjoittamaan ennen sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Armorikasta Joulua kirjoitti:

Jeesus sanoi,se joka tunnustaa minut ihmisten edessä,sen minäkin tunnustan Isäni edessä joka on Taivaassa.Ja joka ei minua tunnusta ihmisten edessä,sitä en minäkään tunnusta Isäni edessä,joka on taivaassa.Jeesus,sanoi myös,joka ei ole minun puolellani,se on minua vastaan.Ateisteille tulee siis käymään ohrasesti mailmanlopussa.Nyt on kuitenkin Herramme Jeesuksen Kristuksen armorikas syntymäjuhla.Tämä Armo Jeesuksen veressä on tarjolla niin ateisteille kuin kaikille muillekkin. Nyt on vielä Armonaika,tartu siihen lujasti kiinni,se Armo on vain rukouksen päässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu