Kuka seuraavista kelpaisi teille Venäjän seuraavaksi presidentiksi ja miksi?
1. Gennadi Zjuganov (ilmeinen ykkösehdokkaanne, kommunisti)
2. Boris Nemtsov
3. Vladimir Zhirinovski
4. Mihail Kasjanov
5. Andrei Bogdanov
6. Dmitri Medvedev
Nuo kuusi voivat olla ehdolla seuraavissa presidentinvaaleissa: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1468853
Putinin haukkujat
10
420
Vastaukset
- Infidel
Kokenut kovan luokan lahjomaton poliitikko, tosin hänellä ei ole mahdollisuuksia koska Putin on jo päättänyt kenet "nukkehallitsijakseen" ottaa.
- nukketeatteria
On aivan sama kenet noista valitsisi. Todellisuudessa valitsisimme silti Vladimir Putinin.
Kumpi on mielestäsi parampi murhaaja, Stalin vai Hitler. Valitseppas nyt heistä, vai päädytkö Maoon. - Zjuganov,
tietysti. Hän pitäisi parhaiten työtätekevien ja köyhien puolta. Putin rikastutta rikkaita ja köyhdyttää köyhällistöä.
Mitkä mahtoivatkaan olla köyhien olot silloin, vai eikö heitä muka ollutkaan? Putinin aikana on köyhien oloja lähdetty parantamaan, Medvedev on esimerkiksi ollut parannusten vetäjänä.
- Runttaaja.
Kairakettu kirjoitti:
Mitkä mahtoivatkaan olla köyhien olot silloin, vai eikö heitä muka ollutkaan? Putinin aikana on köyhien oloja lähdetty parantamaan, Medvedev on esimerkiksi ollut parannusten vetäjänä.
Ainakin yksi köyhä on rikastunut :D
- kuten nyt!
Kairakettu kirjoitti:
Mitkä mahtoivatkaan olla köyhien olot silloin, vai eikö heitä muka ollutkaan? Putinin aikana on köyhien oloja lähdetty parantamaan, Medvedev on esimerkiksi ollut parannusten vetäjänä.
Proletarien diktatuurissa yritettiin sosialismia ja se onnistui, mutta kapitalistiset valtiot ja ihmisten luonnollinen ahneus murensivat sen. Nyt on demokratiassa parhaat mahdollisuudet kommunistien parantaa vähäosaisten asemaa. Näin tapahtui Suomessakin, mutta kun Neuvostoliitto hajosi, alkoi proletariaatin alasajo. Pohjoismaisessa hyvinvointivaltiossa tarvitaan monta puoluetta, varmaan Venäjälläkin. Onhan häpeä jos maailman rikkaimmassa maassa ei huolehdita köyhistä.
- hassu
ei ole valita Venäjälle seuraavaa presidenttiä.
Eiköhän anneta heidän ihan itse hoitaa juustonsa, maksoi mitä maksoi.Mielipidetiedustelu vaan. Kovasti ovat jotkut täällä Putinia haukkuneet, joten ovat varmaankin sitten äärikommunisteja, tai jotain muuta epämääräistä sakkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2164917Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html344093Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2393890Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353087Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1593073Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis642970Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162761Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos692625Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien962389En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132185