Näin Kansasissa

Kansasissa USA.ssa kreationistit kieltää jo alkuaineetkin :D
Jokohan Suomen kressut seuraa esimerkkiä?
Tämä ei ole mikään vitsi.
http://www.re-discovery.org/per_table.gif
4507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Maa, tuli, ilma ja vesi. Ah, niin tutut ja turvalliset keskiaikaiset elementit, voiko kreationistin päivä alkaa paremmin ;)

Äänestä

Näinhän se on, että ei alkuaineisiin voi luottaa.
Niitä on lisätty ja poisteltu. Huuhaata koko alkuaine kartoitus.

Äänestä

Arkkuun. Niin kutsuttja alkuaineita lisäillään ja poistetaan.
Aivan sama kuin evo huuhaassa - Kuu on miljoona vuotta, sitten kaksi miljoonaa....hah
Eipä ole evoja järjellä pilattu....kokoajan muuttuu kaikki evoteoriat ja sitä pitäisi muka uskoa..hah hah, siitäs saitte taas evot.

Äänestä
  • ihan siltä, että tuon kirjoitti joku äs-uu-pee!!
    tai sitten ei...;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maiju meh kirjoitti:

Kansasissa USA.ssa kreationistit kieltää jo alkuaineetkin :D
Jokohan Suomen kressut seuraa esimerkkiä?
Tämä ei ole mikään vitsi.
http://www.re-discovery.org/per_table.gif

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu