Ainakin täällä on kiusaajia jopa taloyhtiöissä. Joku asukas jätetään täysin ulkopuolelle, osoitellaan ja supistaan keskenään, pää käännetään toisaalle naureskellen kun tulee vastaan tai esim. seisoo bussipysäkillä.
Kiusaamista
taloyhtiöissä..
6208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
moni muukin potee vainoharhaisuutta. Esim. timoksi tunnistettu ahkera kirjoittelija on myös vainoharhainen, samoin eräs teemu.
minkä vuoksi ajattelet kyseessä olevan vainoharhaisuuden? Mikä viestissäni oli sellaista, mistä näin päättelet? Ole hyvä ja selitä vähän tarkemmin!
Sinäkin saat kiusata minua julkisesti !
puhutaan ja ajatellaan pahaa. Krapulassa olen kokenut(kuten muutkin juopot) samankaltaisia tuntemuksia. Pään selvittyä huomaa itsekkin, että turhaa kuvittelua. Ei kannata ollenkaan miettiä mitä toiset ajattelevat ja puhuvat, selän takana, jos ei mitään näyttöä ole. Onko sinulla todisteita?
tosiasia, että näin tapahtuu. Jos satut katsomaan asioita kokonaisvaltaisesti niin olet vihollinen. Jos olet sen pienen ryhmän imartelija tai myötäilijä niin olet kaveri. Ihmiset osaa olla todella julmia.
viitsi imarrella enkä mielistellä ketään. Sekin on luonteesta kiinni. Onneksi vastasit, koska nuo toiset leimasivat kaiken vainoharhaisuuden syyksi, mikä ei valitettavasti pidä paikkaansa ja krapulasta ei ole kyse.
Kiusaaminen on julmaa ja saattaa tehdä toisen elämästä todella vaikeaa.