Noin 50 humalaista joulupukkia

"Arviolta puolen minuutin aikana pukit potkivat ja tuhosivat esineitä, ja aiheuttivat käytöksellään ja kielenkäytöllään hämmennystä paikalla olleiden lasten keskuudessa".

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1469307
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilkivaltaa ja lasten kuvitelmien särkemistä. Kai sitä turhautuu, jos maassa on kymmenen kertaa enemmän lampaita kuin ihmisiä.

Uusi-Seelanti on lisäksi maailman ainoa maa, jossa kaikissa korkeimmissa viroissa on nainen. Hullu maa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riehui leffassa. kirjoitti:

"Arviolta puolen minuutin aikana pukit potkivat ja tuhosivat esineitä, ja aiheuttivat käytöksellään ja kielenkäytöllään hämmennystä paikalla olleiden lasten keskuudessa".

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1469307

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu