tuhkis videoita ihanaa

Ihanaa,, ja ..

Onneksi youtubessa on kaikkia ihania tuhkimotarina videoita, jota ihanat ihmiset ovat tehneet ja tekee vieläkin vaikka sarja on jo loppu. :) Niin ja kuka yhtyy siihen että lemmen viemää on ihan surkee!? :=O

5

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rhanna

      Tuhkimotarina oli hyvä ja Lemmen Viemää on hyvä. Kaikki eivät kuitenkaan näytä pitävän LV:stä, mutta sovitaanko että ei aleta haukkua sarjaa surkeaksi jos siitä ei pidetä? Meitä on täällä monia jotka pitävät molemmista sarjoista ja varmasti Lemmen Viemää sarjastakin saataisiin keskustelua aikaiseksi jos siihen annetaan tilaisuus. Se, että LV tuli Tuhkimotarinan tilalle, ei oikeuta haukkumaan sarjaa jos siitä ei pidä. Mitä jos tilanne olisi ollutkin päinvastoin? Ensin olisimme nähneet LV:n ja sitten Tuhkimotarinan? Olisitteko sitten haukkuneet Tuhkimotarinan uutena sarjana kuten nyt teette LV:lle? (Ottaen huomioon että ette tietäisi ko. sarjasta ennestän mitään.) LV:n tarkoituksena ei ole korvata Tuhkimotarinaa, se sarja vain sattui päättymään. Aika aikaa kutakin ja nyt on jo uuden vuoro. Jos täällä halutaan mennä siihen että haukutaan muut sarjat, hyvä on, mutta en katso sitä sormieni läpi. Mielipiteensä saa ilmaista, tottakai, mutta liiallisuuksiin ei mennä. Palstan nimi on kuitenkin telenovelat ja toiset pitävät toisesta ja toiset toisesta.

      • Nimetön

        En tykkää ohjelmasta= Surkea ( tarkoittaa melkein samaa rhanna :) Eipä muuta.


      • Marianela

        Pitääkö täällä palstanpitäjän tosissaan puuttua kaikkeen mitä joku sanoo??? Vaikuttaa aika oudolta. Olin ihan ymmärtänyt että täällä on sana vapaa...?

        Eipä munkaan mielestä kummonen ole se Lemmen viemää. Enpä paljoa ole tosin sitä katsellut - tai ehkä just sen takia ei oo tullu katottua kun se on niin kökkö. Lattarimeininkiä kaipailen tänne talvea piristämään!!!


      • ymmärrys
        Marianela kirjoitti:

        Pitääkö täällä palstanpitäjän tosissaan puuttua kaikkeen mitä joku sanoo??? Vaikuttaa aika oudolta. Olin ihan ymmärtänyt että täällä on sana vapaa...?

        Eipä munkaan mielestä kummonen ole se Lemmen viemää. Enpä paljoa ole tosin sitä katsellut - tai ehkä just sen takia ei oo tullu katottua kun se on niin kökkö. Lattarimeininkiä kaipailen tänne talvea piristämään!!!

        Onks tää sun ekaa keskusteluu ku sä et meinaa ymmärtää. Vaikkei itte tykkää niin ei tarvi haukkuu jos muut tykkää. Sanoks mä sit et sun lattari on ihan kökköö eikä oo kummosta.


      • gordabella
        ymmärrys kirjoitti:

        Onks tää sun ekaa keskusteluu ku sä et meinaa ymmärtää. Vaikkei itte tykkää niin ei tarvi haukkuu jos muut tykkää. Sanoks mä sit et sun lattari on ihan kökköö eikä oo kummosta.

        Juurihan sinä sen sanoit!!!

        Siis mä luulin, että täällä keskustellaan, ja jokainen saa sanoa mielipiteensä, niin hyvän kuin huononkin. En itse ole vannoutuneena Tuhkis-fanina ainakaan loukkaantunut, kun muut ei siitä ole tykänneet, ja en todellakaan ole nostanut siitä tällaista hämminkiä...

        Olen kyllä pannut merkille, että palstamme sheriffi tuntuu ilmaisevan tuollaista "huolenpitoa/puolustelua" kun Lemmen viemää-sarjasta ei pidetä ja Tuhkista haukutaan. Olisi muuten oikeudenmukaista myös toimia toisin päin!

        Ai niin, voisiko joku keksiä edes lempinimet tuolle saksalais-sarjalle...??? Vaikka tuntuukin olevan niin huoono, ettei lempparia löydy... ;) Ja tämä oli siis henk.kohtainen mielipiteeni, ei muuta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      81
      3181
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2895
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2152
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1605
    5. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      6
      1379
    6. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1369
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1344
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1321
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      14
      1307
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1275
    Aihe