Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

voisko joku kertoa

siis tuota kun en ole aivan perillä noista säännöoistä niin voisiko joku kertoa etä jos pelaan pitkävetoa esim 10 kohteella pitääkö niiden kaikkien olla oikein vai voiko jotain voittaan jos on vähemmänkin oikein?
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikkien pitää mennä oikein, ellet sitten pelaa järjestelmiä.
Tässä lainaus Veikkauksen pitkäveto säännöistä:

"17. Pitkäveto (kiinteäkertoiminen)

17.1. Vedonlyönnin kohteena on enintään kymmenen kohdeottelua/kohdekilpailua käsittävä oikea tulosyhdistelmä. Kaikkia kohteita voi pelata kaksi ottelua käsittävinä tulosyhdistelminä, jollei ole toisin mainittu. Kohdelistassa ja/tai online-järjestelmästä saatavissa tiedoissa on erikseen mainittu ne pelit, joita voi pelata yksittäisinä kohteina tai vähintään kolmen ottelun käsittävinä tulosyhdistelminä. Yhtiöllä on oikeus ilmoittaa uudet kertoimet pelin ollessa avoinna. Pelaajalle on voimassa se kerroin, joka on voimassa pelaajan pelitietojen tallentumishetkellä online-järjestelmässä.

17.2. Pelikohteen tulosvaihtoehdot ovat:
1 kohdelistalla ensin mainitun kohdejoukkueen/kohdekilpailijan voitto tai ensin mainitun tuloksen toteutuminen,
X tasapeli tai kohdelistassa erikseen määritelty tasapeli tai keskimmäisenä mainitun kohdekilpailijan voitto taikka keskimmäisenä mainitun tuloksen toteutuminen, ja
2 kohdelistalla jälkimmäisenä mainitun kohdejoukkueen/kohdekilpailijan voitto tai jälkimmäisenä mainitun tuloksen toteutuminen.

17.3. Yksittäinen peli käsittää yhden merkinnän ottelutulosta vastaavalle pelivaihtoehdolle jokaisesta kohdeottelusta/kohdekilpailusta erikseen.

17.4. Yhtiö ilmoittaa kohdelistassa ja/tai online-järjestelmässä kunkin kohdeottelun/kohdekilpailun kahdelle tai kolmelle tulosvaihtoehdolle kiinteän kertoimen.

17.5. Yksittäisen pelin kokonaiskerroin muodostuu peliin sisältyvien tulosvaihtoehtojen kertoimien tulosta."

Äänestä

Älä hyvä mies pelaa 10 kohteella. Vaan pelaa yhdellä jos mahdollista, kahdella kun Veikkauksen pellet pakottaa. Mutta, ei ikinä enempää kohteita samaan lappuun kun on pakko.

Äänestä

entä jos pelaa tavallista pitkä vetoa ymmärsin säännöistä että kaikkien ei tarvitsisi olla oikein pitääkö paikkansa? ja jos pitää kuinka paljon pitää olla oikein?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


....llll.....0 kirjoitti:

siis tuota kun en ole aivan perillä noista säännöoistä niin voisiko joku kertoa etä jos pelaan pitkävetoa esim 10 kohteella pitääkö niiden kaikkien olla oikein vai voiko jotain voittaan jos on vähemmänkin oikein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu