Suosikkilahja

Onnea vaan kaikille, jotka ovat selvinneet tästä joulusta tähän asti.
Joulun suosikkilahjaksi nousi hieman yllättäen konetiskiaine. Se nyt ainakin oli loppunut Järvenpään Prismasta, kenties muualtakin.
Kuinkas moni sai kantikkaan lahjapaketin, missä oli puhdistusaineita sisällä?
3237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tavallaan tämäkin on puhdistusainetta, mustassa laatikossa, 12 vuotta vanhaa...=))))

Äänestä
  • puhdistusainetta,ja eikö tuo jo haihdukin kun korkin avaa,ja kaataa...Hyvää Puhdistavaa välipäivä.

    Äänestä

mä sain kiharille hiuksille jotain ihmetököttiä... ja näyttääkö että mulla on kiharat hiukset?

ja rakas tätini antoi sen.... ja me näemme aika usein... :D

ehkä hän ei saanut sitä puhdistusainetta mulle, niin piti ostaa tommoista...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

Onnea vaan kaikille, jotka ovat selvinneet tästä joulusta tähän asti.
Joulun suosikkilahjaksi nousi hieman yllättäen konetiskiaine. Se nyt ainakin oli loppunut Järvenpään Prismasta, kenties muualtakin.
Kuinkas moni sai kantikkaan lahjapaketin, missä oli puhdistusaineita sisällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu