Rasisteja uhkaa jopa 11
vuoden tuomio
4317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://viihde.mtv3.fi/uutiset/musiikki.shtml/594504?spears_britney
että miten teot, kuvitelmat ja tekojen seuraukset ovat räikeästi ristiriidassa. Juuri ne ihmiset, jotka eniten väittävät olevansa huolissaan maailman ilmastosta, ihmisten hyvinvoinnista, tasa-arvosta, sodista jms, lisäävät maailman pahoinvointia juuri omilla teoillaan. Nämä maailmanparantajat tuplaavat omalla lyhytnäköisellä toiminnallaan avuntarvitsijoiden määrän vuoteen 2050 mennessä.
Mitäs sitten sen jälkeen?
Tuodaanko koko sakki tänne Eurooppaan ja koulutetaan niistä kunnon kuluttajia ja kasvatetaan afrikkaan taas uudelleen samanlainen avuntarvitsijoiden joukko ja roudataan jälleen muualle maailmaan? Niinkö?
Ja hassut huopahatut päässä ja ZZ-Top parta uffista ostetun laamapaidan päällä tutisten vannotaan kaiken tapahtuvan globalisaation nimissä, johon rassut eivät voi vaikuttaa.
Tällaista järjenjuoksua on lupa odottaa ainoastaan äärettömän edesvastuuttomilta taivaanrannanmaalareilta, joilla ei ole todellista tietoa, ja periaatteet estävät sen hankkimisenkin, koska silloinhan tuolta hyysäri-ideologialta putoaisi maa jalkojen alta.
Tässä on lainaus ko. artikkelista.
"Laskelmat osoittavat, että Afrikan väkimäärä kaksinkertaistuu vuoteen 2050 mennessä ja nousee tuolloin 1,69 miljardiin ihmiseen. Väestönkasvu uhkaa muutenkin vaikeuksissa olevaa ruokahuoltoa, johon myös ilmastonmuutos voi tuoda lisäongelmia."
maksaaamme veeeelkaaaa
häpeäään olla vakoineeen
vaLkoineeeen