tykkäätkö vanhoista kauhuleffoista?

vanhat hammerin kauhuelokuvat on hyviä, draculat ja frankensteinit, joissa näyttelee christopher lee ja peter cushing. Dario Argento on kans tosi hyvä. Näissä on sellasta tenhoa ja kammotusta.
4301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei noista uusista nykyään ole oikein mihinkään!
99% zombien laattaa.

Äänestä

en tykkää vanhoista kauhuleffoista. ne on huonosti tehtyjä ja tylsiä!

Äänestä

Tykkään esim Terence Fisherin Hammer-leffoista, kuin myös italialaisista Mario Bavan, Lucio Fulcin ja Dario Argenton filmeistä. Ne ei tosiaankaan ole tylsiä :D

Äänestä
  • Olen uuden sukupolven elokuvahullu. Vanhat on tylsiä, ja sitten jotkut klassikotkin ovat jo niin puhkikulutettuja, kun pienenä joutui kuuntelemaan ukin ja iskän juttuja Draculoista sun muista. Uusissa on uusia ideoita ja uudet erikoistehosteet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mömö kirjoitti:

vanhat hammerin kauhuelokuvat on hyviä, draculat ja frankensteinit, joissa näyttelee christopher lee ja peter cushing. Dario Argento on kans tosi hyvä. Näissä on sellasta tenhoa ja kammotusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu