aikoinaan abortin tehneitä odottajia?

miten nykyinen raskaus sujunut,ongelmitta?
kokemuksia olis kiva kuulla...
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulle tehtiin abortti 2005 kesällä. nyt odotus on sujunut ilman ongelmia ja vauva on kovin odotettu!

tosin olihan mulla alkuraskaudessa vuotoja ja kun tuli viellä viikolla 20 verta niin jouduin ultraan, kävi ilmi että istukka oli kohdun kaulalla ja vuosi.. on kyllä noussut jo sieltä pois eikä siitä aiheudu vauvalle mitään. En usko että se kuitenkaan abortin tekooni liittyi mitenkään.

Äänestä

Tein vuonna 2002 abortin jonka jälkeen 2006 syntyi terve tyttö ja odotusaika sujui ongelmitta. Nyt odotan toista lastani rv22 ja kaikki ollut ultrissa ja neuvolakäynneillä ok. Itselläni oli esikoista odottaessa myös hieman pelkoa
miten raskaus sujuisi abortin jälkeen, mutta huomasin huoleni turhiksi. Voimia ja jakselemisia sinne.

Äänestä

juu ihan hyvin meni ihan normaali raskaus... ja ei edes syntynyt pienenä niinkuin jossain sanotaan... eli siis meni 7 päivää yli ja oli 51cm 3745g

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karol00 kirjoitti:

miten nykyinen raskaus sujunut,ongelmitta?
kokemuksia olis kiva kuulla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu