Jossain tiedotusvälineissä, (ei toki kaikissa, poliittisesti oikeauskoiset ovat viisaasti olleet vaiti asiasta, sillä totuushan on se, että ulkomaalaiset eivät oikeasti tee rikoksia, he ovat aina valtaväestön rasismin uhreja) olleen uutisen mukaan on Saksassa keskustelu ulkomaalaisista ja heidän rikoksistaan on kiihtynyt sen jälkeen, kun eräs eläkeläinen joutui pahoinpidellyksi aatonaattona metroasemalla Münchenissä.76-vuotias entinen rehtori joutui kahden nuoren miehen silmittömän väkivallan uhriksi kello 22 aikaan toisten matkustajien seuratessa avuttomina tapahtumaa vierestä. Ulkomaalaistaustaiset 17- ja 20-vuotiaat miehet eivät ole osoittaneet minkäänlaista katumusta.
Yllä kerrottu tapahtuma konkretisoi taas kerran eurooppalaisen miehen alennustilan. Mikä eurooppalaista, mukaan lukien suomalainen, miestä vaivaa? Joskus aikaisemmin muistan lukeneeni jutun jossa muutama kymmenen maahanmuuttajanuori terrorisoi 600 henkeä matkustajajunassa Ranskassa, mm. pahoinpidellen, ryöstäen ja raiskaten. Helsingissä taas kerran noin 30 maahanmuuttaja piti koko keskustaa pelon vallassa, jopa niin, että poliisin piti kehottaa välttää siellä yksin liikkumista öiseen aikaan.
Joskus sitä ihmettelee, että missä vaiheessa eurooppalainen mies lakkasi olemasta mies ja alkoi pelätä itseään merkittävästi vähempilukuista vastustajaa. En tiedä onko syy peruskoulussa, juomavedessä vai missä? Mutta huolestuttavaa tämä kehitys on.
http://lindblomkimi.blogit.kauppalehti.fi/
Eurooppalaisen miehen alennustila
KL88
3
225
Vastaukset
esimerkkejä "rohkeistakin". hollannissa vai belgiassa eurooppalainen "urho" ampui lastenhoitajan ja vauvan. onko viestisi että tällaista lisää?
- kummaa
Miten lastenhoitaja ja vauva liittyy tähän asiaan?
Kysehän oli oikeudesta puolustaa itseään? - kaikkialla
Ruotsissakin vallan väärän väriset "ruotsalaiset".
Ei ainakaan kunnollista kantaväestöä tai heidän
jälkikasvuaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1304677Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703300"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043176Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392621Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282312- 1131598
- 491126
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3391117- 49862
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55691