Vain joka 10:s on porvari

Niillähän ei mitään hätää olekaan, lopuilta on silmät avautuneet, kepuleiltakin. Vai onko noissa 9:ssä osa porvareita joita hirvittää kun tietävät kusettavansa köyhää kansaa.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1470282
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomi oli ja on ja tulee olemaan porvarienemmistöinen maa.
Onneksi meillä on pitkästä aikaa myös kunnollinen hallitus, eikä mitään Neuvostoliiton aikaista punikkiministeriötä.

Äänestä
  • Ahneus kasvaa syödessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viva la Revolution kirjoitti:

Niillähän ei mitään hätää olekaan, lopuilta on silmät avautuneet, kepuleiltakin. Vai onko noissa 9:ssä osa porvareita joita hirvittää kun tietävät kusettavansa köyhää kansaa.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1470282

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu