Lahjavinkkejä

Olen ko. miehen vaimo enkä keksi mitään lahjaa, antakaa kaikki vinkit mitä vaan keksitte.
6275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuo 40 v ei pelkästään riitä. Kerro vähän mitä harrastaa ja mistä kiinnostunut, mitä saa maksaa? Teatteri on kyllä ihan hyvä, jos vaan sattuu hyvä kipale ja hotelli lähellä;)

Äänestä
  • että yksi mikä tekee lahjavalinnasta vaikean on tuo harrastuspuoli. Asumme syrjässä maalla ja siellä riittää jatkuvasti jotain puuhastelua, millon traktorin kimpussa ja millon emännän kimpussa eli muille harrastuksille ei oikein riitä aikaa. Teatteri- ja konserttivinkki oli hyvä samoin kuin lempiruoka ja kynttilät. Kylpyläkään ei ole poissuljettu. Kiitoksia

    Äänestä

Jos ei ole paljon rahaa niin leivo täytekakku ja laita pakettiin jotkut käytännölliset esim. sukat, kalsarit, pipo tms. ja helli häntä loppupäivä. Vaihtoehtoisesti voit järjestää kynttiläillallisen kotona ja valmistaa hänen mieliruokaansa.

Jos asut paikassa, jossa on teatteri niin se on ihan loistava - samoin ooppera, mutta kyllä elävät kuvatkin ja konsertit ovat kivoja. Jos miehesi harrastaa penkkiurheilua, osta liput lätkämatsiin ym. tai vie hänet kaupungin upeimpaan ravintolaan syömään.

Jos rahaa on hiukka enemmän, osta teille yhteinen kylpyläloma - jos taas haluat päästä hänestä vähäksi aikaa lomalle, osta majoitus vain hänelle.

Jos asutte omakotitalossa, kutsu kaikki ystävät koolle ja järjestä kunnon kalaasit orkestereineen päivineen.

Äänestä

No nyt löysin takaisin tänne (s-p viesti jonka s24 lähetti oli tyhjää täynnä).

Lisää lapsia.

Puukko: taota ihan oman näköinen puukko nimellä. Tekijöitä löytyy. Maksaa 60 - 100 ekettiä

Jos ukkosi liikkuu järvillä: Kelluntatakki (jos et ole vakuutusrahojen perässä;)

Kunnon sänky, niin avio-onnikin säilyy (Teemu 8-v ehdotus)

Kun maalla asutte, niin työkalut (kunnolliset) lämmittää myös mieltä, mutteivät ehkä ole ihan kohillaan.

Tässäpä nyt aluksi kysy lisää suoraan [email protected]

Br,
TuPu

Äänestä
  • Nyt tuli hyvät vinkit. Ajattelin hommata puukon ja työkalut. Sitten sais ukko vuoleskella sen kunnon sängyn (kiitos Teemu 8 v,) jotta se avio-onni säilyis. Sitten vaan lisää lapsia... Kiitoksia

    Äänestä

  • Näin 8 vuoden jälkeen toteutuiko tämä ajatus :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


40 täyttävälle miehelle kirjoitti:

Olen ko. miehen vaimo enkä keksi mitään lahjaa, antakaa kaikki vinkit mitä vaan keksitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu