Voisitteko kertoa, miten ymmärrette mitä käytännön vaikutuksia tällä tapahtumulla oli Suomen maaperään ja vesistöihin?
http://fi.wikipedia.org:80/wiki/Tsar-Bomba
http://fi.wikipedia.org:80/wiki/Tsar-Bomba
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi olla väärä palsta, voi tulla vääriä vastauksia, mutta ei se mitään, sentään osuit jo keskusteluosioon, vielä kun vaikka ympäristöpuolelle, niin siellä voit esittää kysymyksesi "kaikille".
Että kaikki on yhtä manipuloitavissa kuin sinä.
Mitattavissa olevaa laskeumaa kyllä, käytännön vaikutuksia ei. Mitä tekemistä tällä on ateismin kanssa?
"Mitä tekemistä tällä on ateismin kanssa?"
Uskoisin että olet niin manipuloitavissa että et sitä huomaa, muista että kaikki eivät kumminkaan ole yhtä manipuloitavissa.
Tietyllä alueella asuvat, johon laskeumat ovat jääneet on elettävä sen totuuden kanssa, jollei huijaa itseään!
Itsensä huijaamisessa ihmisethän ovat toei mestatareita.
manipuloi, uskikset ovat pelkkää vahaa maapallolla ilman aseita. Aseiden kanssa kaikille vaarallisia, esim:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1470372
en osaa kertoa, mutta muistan hyvin , kuinka noihin aikoihin tämäntästä ilmoitettiin NL:n tekemistä ydinkokeista/laukaistuista pommeista Novaja Zemljalla. Myöhemmin, taisi olla Tsernobilin aikoihin, näin kartan, johon olin merkitty mm noiden 60-luvun kokeiden ydinlaskeumia.Niitä oli huomattavan paljon Pohjanlahden rannikkoseuduilla. Koska olen kotoisin noilta seuduilta, tiedän, että noissa Pohjanmaan kylissä erilaiset syövät olivat pääasiallisin kuolinsyy vuosikymmenten ajan. Tämän hetken tilannetta en enää tiedä.