Ja vielä.

Kuka ottaa vastuun oluenjuojan siirtymisestä väkeviin juomiin, en minä ainakaan, sillä tiedän että siitähän ei tule yhtään mitään.

Toiseksi, miksi ihmeessä ei saisi kantaa oluita kotiin nätissä pakissa, onko se pahvi pakki niin hiton kallis valmistajille, vai onko se näkymätön yhteiskunnalle?

Mikä on syynä?

Mietin,,, hmmmm

1

259

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liian näkyvä ja helppo

      Tämä pahvipäkki on varmaan suomalainen keksintö, ja jos sen olisi joku ulkolainen keksinyt, se olisi jo jättimenestys kaikkialla maailmassa.Suomessa on vain joku päättäjä katsonut, että se on liian helppo tapa kuljettaa olutta, niinpä se pitäisi eliminoida.Päättäjillä ei ole paljon tekemistä, niinpä ne nysvää kummallisten asioiden kimpussa.Kuten oli rahauudistus ennen euroaikaa. Setelitkin olivat huonolaatuisia ja repeytyivät.Sitten kun se rahauudistus oli saatu kovalla vaivalla alkuun, siirryttiin nopeasti euroon.Hohhoijaa tätä maailmanmenoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      433
      2788
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      94
      2065
    3. 165
      1644
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      92
      1564
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1506
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1248
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1094
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1080
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      952
    10. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      932
    Aihe