Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

minkä kokoinen teillä oli n.13 vuoden iässä?

nii...siis minkä kokoinen teillä oli n.13 vuoden iässä? Mulla oli nimittäin erektiossa n. 12. cm
112427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

olet vähän jäljessä. Peniksen kuuluu kasvaa seuraavalla kaavalla: ikä(vuosissa)=peniksen pituus(senteissä). Elikkä sulla pitäis olla 13 vuotiaana 13 senttinen. Ite olen nyt 29 vuotta ja mulla on 29 senttinen.

Äänestä

...onnea.

Nimittäin silloin kun olin 13, tämmösiä palstoja ei ollut olemassakaan, eikä tarvinnut murehtia moisia. Eikä kaveritkaan mittailleet pelejään, tai jos mittailivat, ei niistä puhuttu. Näin siis parikymmentä vuotta sitten.

Ole ihan rauhassa ja käytä sitä värkkiäs, älä mittaile ja kelaa...

Äänestä
  • Kyllä niitä munia on mittailtu niin kauan kun viivottimia on ollut. Itse asiassa kauemminkin. Egyptissä oli tapana mm. kaivertaa faaraon munankuva seinään ja sitten on voitu verrata omaansa faaraon melaan - kaiverrus kasvoi maineen mukana tosin, joten esim. Ramses II:lla oli aikamoinen.

    Äänestä

Mun kullini on seisoessa noin 14cm, esinahka on kokonaan takan, levossa tuppikulli ja noin 10 cm.

Äänestä

Mulla on 8 kovana. mutta mä oon vasta 12

Äänestä

Mulla oli 13v ja 14cm. Olen nyt 30v ja 17cm.

Äänestä

mitä välii minkä kokonen teillä on kun kerran ootte 13v!?! Ette te sitä pääse vielä käyttää...
Mut kyl te vielä joskus, älkää nyt tossa iässä stressatko. Kulli kasvaa about keahteenkymmeneen ikävuoteen asti, nii on teil viel aikaa kasvattaa sitä. Ja käyttää sitä. Kattokaa vaik suihkus tai saunas muiden peniksii, mut älkää kyselkö tääl.

Äänestä

se oli jo sen ikäsenä aikuis koossa.

Äänestä

Kun syö kaksikymmentä munaa niin saa posket punaa, laulaa M.A. Numminen! Eli syö hyvää ruokaa (monipuolista), sopivina annoksina ja riittävän usein niin kyllä se pippeli siitä tykkää.

Äänestä

Mä oon 13v ja mulla on sellanen 11-13 .. Ja koska mä oon aika pulska poika niin velttona se vaihtelee välil alle 5 cm ja toisinaan hieman yli

Äänestä
  • 13- vuotiaana oli n.15cm.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööh... kirjoitti:

nii...siis minkä kokoinen teillä oli n.13 vuoden iässä? Mulla oli nimittäin erektiossa n. 12. cm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu