Mikä vikana?

mumöö

Oksentelin tämän vuoden alussa aika usein ja keväällä ja alkukesästä joka päivä. Joinakin päivinä jopa neljä kertaa.
Se sujui hyvin. Kesällä oksensin paljon vähemmän. Ja sitten huomasin, etten voikaan ollenkaan. Välillä on ollu niin että oon voinu oksentaa työntämällä sormet kurkkuun, mutta tosi harvoin. (siis kesän jälkeen) Ja välillä oksennus tuleekin ihan automaattisesti.

En ymmärrä, miksen enää voi oksentaa vaikka työntäisin mitä kuinka syvälle! Se häiritsee, koska haluaisin oksentaa. Ja se häiritsee, koska en tiiä mitä on vialla.

Onko kellekään käyny näin?

Niin, ja kun huomasin tämän, niin pidin taukoa, kuukauden tai jotain. Sen jälkeen kokeilin uudestaan, ja ei, en pystyny sittenkään.

Joten, apua :/

1

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehkä se on vaan ihan hyvä merkki koska sinun ei tarvitse oksentaa!:) ei siihen mitään apua tarvi pyytää. Koita saada selville syy siihen miksi haluat syödä ja sen jälkeen oksentaa. Koska kyse on mielenterveydellisestä ongelmasta sinulla on oikeus pyytää siihen apua vaikkapa paikkakuntasi mielenterveystoimistosta. :) Itsetunto kuntoon ja aloita elämä puhtaalta pöydältä! Niin elämäkin on paljon mukavampaa. tsemppiä sulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      67
      1244
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      906
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      903
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      107
      828
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    Aihe